Igauņu Grafika

Liena Galēja, 04.02.2008., 06:37

Igaunijas grafiķu izstāde Impact - Graphics From Estonia ir veltīta Igaunijas Republikas deviņdesmitajai gadadienai.

Igaunijas Grafiķu asociācija pagājušā gada oktobrī Tallinā līdztekus Impact Piektajai konferencei rīkoja 40 izstāžu ciklu, apvienojot šos pasākumus ar 14.Tallinas grafikas triennāli. Konferencē un izstādēs piedalījās vairāk nekā 250 dalībnieki no 36 valstīm, tajā skaitā arī latviešu mākslinieki. Igaunijas grafiķu izstādē Rīgā piedalīsies 50 mākslinieki, galvenokārt no Tallinas. Grafikas Darbnīca Tallinā, kas ir Igaunijas grafiķu radošais centrs, jau 60 gadus darbojas Igaunijas Mākslinieku savienības telpās un ir šīs izstādes galvenā veidotāja. Izstādē lielākoties pārstāvētas tradicionālās grafikas tehnikas, bet daži mākslinieki piedalīsies arī ar eksperimentāliem darbiem: bez plaša grafikas darbu klāsta izstādē iekļautas arī instalācijas un videoinstalācijas. Izstādē iesaistījušies gan mākslinieki, kuru darbi Baltijas valstīs zināmi jau ilgus gadus, kā Leonhards Lapins (1947), Pēters Alliks (1966), Vive Tolli (1928), Vello Vinns (1939), Teniss Vints (1942), gan arī jaunākās Igaunijas grafiķu paaudzes pārstāvji, piemēram, Jānuss Samma (1982). Tomēr visi izstādes darbi tapuši pēdējās desmitgades laikā; daži - pat šī gada sākumā, piedāvājot Latvijas publikai ieskatu jaunākajās igauņu grafikas tendencēs.

Pagājušajā gadā izstāde ir viesojusies Somijā, Ungārijā, Vācijā, Slovēnijā, Lielbritānijā, Asv un Japānā. Izstādes kurators Loits Jeekalda (1951) ir Igaunijas grafiķu asociācijas vadītājs. Kopš 1989.gada veidojis 27 personālizstādes Igaunijā un ārzemēs, regulāri piedalās grupu izstādēs, darbojas kā izstāžu un projektu kurators. Izstādē apskatāma viņa cianotipijas tehnikā veidotā instalācija „Atspulgi no pagātnes”.

Izstādē piedāvājam arī radošo darbnīcu skolēniem - „Cilvēks un viņa ēna”, kurā bērni varēs apgūt prasmi izgriezt dažādas figūras un veidot pašiem savus mākslas darbus reljefa vai nospieduma tehnikās.

6. februāris - 9.marts

Izstāde Ārzemju mākslas muzejā Pils laukumā 3, Rīgā 11.00 - 17.00, izņemot pirmdienas.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties