Latvijas Dabas muzejā iespējams iepazīt tropu lietus mežu pirmiedzīvotājus

Līga Mūrniece, 03.03.2008., 07:10

No 1. marta līdz 27. aprīlim Latvijas Dabas muzejā ir apskatāma izstāde „Tropu lietus meži - tuvu vai tālu?”.

Dabas muzeja konferenču zālē 29. februārī plkst. 13.00 notika Dr. Rolanda Garves lekcija „Paslēpušies Amazones lietus mežos: Zoé indiāņu sadzīve, tradīcijas un rituāli”. Pievēršot uzmanību lekcijas apmeklētāju lielajai interesei par Zoé indiāņu tradīcijām, Vācijas profesors Dr. Rolands Garve un Dr. Guna Noldt rīt no plkst. 13.00 līdz 16.00 muzeja 2. stāva izstāžu zālē interesentiem stāstīs un skaidros tropu mežu iedzīvotāju rotājumu, rituālu un tradīciju nozīmi.

Bioloģijas doktore Guna Noldt ir latviete, kas jau 10 gadus dzīvo Hamburgā un strādā Hamburgas Universitātē, organizējot, vadot, kā arī piedaloties dažādos zinātniskiem pētījumiem veltītos projektos, tai skaitā arī pētījumos par lietus mežiem.

Savukārt Dr. Rolands Garve jau no bērnības ir interesējies par indiāņiem un to rotaslietām. R. Garves bērnības sapņi realizējās 1985. gadā, kad R. Garve aizsāka pētnieciskos ceļojumus uz Jaungvineju, Āfriku un Dienvidameriku. Šajās ekspedīcijās R. Garve devās sadarbībā ar indiāņu aizsardzības organizācijām un strādāja gan par mediķi- zobārstu, gan arī par kino dokumentālistu.

Kopš pirmās ekspedīcijas R. Garve ir regulāri piedalījies tropu mežu ekspedīcijās, līdz ar to kļūdams arī par vairāku tropu lietus mežos dzīvojošo cilšu pirmatklājēju. Ekspedīcijās pētījis cilšu tradīcijas, rituālus, kā arī sniedzis medicīnisko palīdzību.

R. Garves ceļojumu pieredze apkopota vairākos TV raidījumos un grāmatās. Šo sestdien - 1. martā, apmeklējot Dabas muzeju no plkst. 13.00 līdz 16.00, muzeja 2. stāva izstāžu zālē katram interesentam būs iespēja uzdot jautājumus par tropu mežu pirmiedzīvotājiem pašiem zinātniekiem - R. Garvem un G. Noldt.

Izstādi atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, „Air Baltic Corporation”, Latvijas Universitātes botāniskais dārzs, Rīgas Zooloģiskais dārzs, „The Body Shop”, „Eko projekts”, A/S „Laima”, Rīgas Dabaszinību skola, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs, Rīgas Ziemeļu priekšpilsētas izpilddirekcija, eksotisko kukaiņu audzētājs Aleksandrs Grušins, kā arī vairāki fotogrāfi ar savām tropu mežu fotogrāfijām. Izstādi atbalsta arī Hamburgas Koksnes tehnoloģijas un bioloģijas institūts (Institute of Wood Technology and Wood Biology/Johann Heinrich von Thünen - Institute; Federal Research Centre for Rural Areas, Forestry and Fisheries); apvienība OroVerde; kā arī filmu veidotāji „Garves Vācijas TV produkcijas sabiedrība tehniskai sadarbībai” (Garve-Fernsehproduktion Deutsche Gesellschaft für Technische Zusammenarbeit).

Kādi tad īsti ir tropiskie lietus meži un to pirmiedzīvotāji? Atbildi uz šo jautājumu nāc meklēt Latvijas Dabas muzejā, K. Barona ielā 4!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties