Iepazīsti Latvijas pirmiedzīvotājus kopā ar ģimeni Latvijas Dabas muzejā

Līga Mūrniece , 23.10.2008., 15:23

25. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Dabas muzejs aicina ikvienu apmeklēt Ģimenes dienu „Daba un cilvēks Sārnatē: akmens laikmets Rietumkurzemē”.

Ģimenes dienas dalībnieki varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs, kas norisināsies Dabas muzeja 1. stāva izstāžu zālē un izzināt Latvijas akmenslaikmeta apmetnes Rietumkurzemē – Sārnates iedzīvotājus, to sadzīvi, paradumus, nodarbošanās veidus, noskaidrojot kā mūsdienu cilvēku paradumi atšķiras no akmens laikmeta cilvēku paradumiem.

Sārnate ir visplašāk izpētītā neolīta apmetne Rietumkurzemē, kas dod priekšstatu par cilvēku dzīves apstākļiem pirms 5500 – 4500 gadiem un par tā laika vides apstākļiem – klimatu, ainavām, augu un dzīvnieku pasauli.

Ģimenes dienas nodarbībā varēs ieraudzīt akmens laikmeta priekšmetus, kurus var pielīdzināt mākslas priekšmetiem, jo apstrādes tehnika, individuālās pazīmes, izsmalcinātā forma liecina, ka katrs darinājums bijis unikāls. Sārnates apmetnes teritorijā atrastas dažādas koka figūriņas, to vidū unikāla koka stumbrā veidota 1,68 m augsta skulptūra, ko daži zinātnieki uzskata par senāko zināmo elku Latvijas teritorijā. Vieta, kur tā stāvēja, iespējams, ir senākā kulta vieta Latvijas teritorijā.

Sārnatē bijusi pirmā dzintara apstrādes darbnīca Latvijas teritorijā. Rotas šajā laikā izgatavoja gan savām vajadzībām, gan maiņai. Tās bija dažādas formas pogas, krelles un piekariņi, tāpat no dzintara tika veidotas figūriņas, kas bija saistītas ar cilvēku mītiskajiem priekšstatiem.

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
mr. po, 23.10.2008. 18:25:20 (ip:78.84.187.246)
Komentāra reitings: 0

domaju, ka ir jaaiziet.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties