Iedzīvotāji 4. maijā - Neatkarības pasludināšanas 19. gadadienā - tiek aicināti formulēt savu Latvijas mērķi

Ineta Zalāne, 28.04.2009., 21:50

Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 19. gadadienā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti doties uz Vērmanes dārza radošo telti, lai formulētu savu Latvijas mērķi. Visas dienas garumā svētku pasākumi notiks pie Brīvības pieminekļa, Vērmanes dārzā un Esplanādē.

"Nacionālo svētku dienas ir tie brīži, kad bez ikdienas steigas mēdzam vairāk aizdomāties par savu valsti, gribam sajusties vienoti, apzināties savu lomu savā valstī. Kaut ko sasniegt varam tad, ja skaidri apzināmies, kurp ejam. Ikviens rīdzinieks ir aicināts piedalīties Latvijas Televīzijas ierosinātajā akcijā un atbildēt uz jautājumu - Kāds ir Latvijas nākotnes mērķis?" – stāsta Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Jau no vieniem dienā visā plašajā Vērmanes dārza teritorijā darbosies dažādu amatu prasmju meistari un kultūras biedrību radošās grupas, demonstrējot savas tautas tradīcijas un aicinot cilvēkus iesaistīties rotaļās un dažādu prasmju apgūšanā. Bērni varēs piedalīties mākslinieka Jāņa Anmaņa zīmējumu darbnīcā. Uz Vērmanes dārza estrādes uzstāsies bērnu popgrupas, pūtēju orķestri, folkloras kopas un jauniešu grupas. Koncerta kulminācija plānota vakarā, kad notiks koru sadziedāšanās Tuvāk saulei, tuvāk mīlestībai, kas no plkst. 19.00 tiks raidīta arī Latvijas televīzijā.

Turpinot pagājušajā gadā iedibināto tradīciju – dāvināt ziedus Latvijai, veidojot Ziedu Latviju pie Brīvības pieminekļa, arī šogad 4.maijā ikviens tiek aicināts ievietot savus ziedus Brīvības pieminekļa pakājē novietotajā Latvijas kontūrā, lai jau vakarpusē varētu priecāties par kopīgi radīto ziedošo Latviju miniatūrā.

Arī Esplanādē ikviens aicināts līdzdarboties radošās aktivitātēs. No vieniem dienā līdz pat sešiem vakarā būs iespēja gan iet dančos kopā ar Rīgas danču klubu, gan iesaistīties Improvizācijas teātru sacensībās, apbrīnot akrobātu un cirka studijas priekšnesumus, kā arī lidmodeļu paraugdemonstrējumus.

Jau piekto gadu Rīgas Kinomuzejs un Nacionālais Kino centrs rīko jaunu un īpašu Latvijas filmu izrādīšanu kinoteātrī Rīga bezmaksas seansos nepārtrauktā režīmā - šoreiz tās būs septiņarpus stundas, piecpadsmit filmas, trīs pirmizrādes un brīvdabas nakts seanss. Pirmizrādes šajā dienā piedzīvos Lailas Pakalniņas filma "Klusums" un Ginta Grūbes filma 1x1, skatītājus priecēs dokumentālo filmu sērija – Kokaru dziesmu svētki, " Akts", "Piektais Hamlets", bet brīvdabas nakts seansā kinoteātra iekšpagalmā tiks rādītas latviešu režisoru multiplikācijas filmas.

Pasākumi notiks arī ārpus pilsētas centra – Rīgas kultūras centrā "Iļģuciems" svētku koncertu sniegs Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, bet Kultūras un atpūtas centrā "Imanta" tiks rādīta dokumentālā filma "Trejādas saules".
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties