Iedzīvotāji labprāt izmanto iespēju atpūsties Rīgas centra zālienā

Elīna Timermane, 06.06.2008., 08:17

Jauniešu kārtības patruļu novērojumi liecina, ka iedzīvotāji ne tikai izmanto iespēju atpūsties zālienā, bet to dara kulturāli.

Rīgas skolēnu domes un Amigo rīkotās Zaļās kultūras nedēļas pirmo dienu novērojumi liecina, ka iedzīvotāji labprāt izmanto iespēju atpūsties zālienā, turklāt dara to kulturāli, aiz sevis nemēslojot.

Egils Trumpe, „Sēžam zaļi!” organizatoru Amigo pārstāvis, SIA ZetCOM valdes priekšsēdētājs:

„Zaļās kultūras nedēļas jauniešu kārtības patruļas ir novērojušas, ka cilvēki labprāt atpūšas zālienā pie kanālmalas. Atpūtnieku vidū ir gan jaunieši, gan studenti, gan gados vecāki cilvēki un ģimenes ar maziem bērniem. Tāpat pirmās Zaļās kultūras nedēļas dienas ir pierādījušas, ka zālē sēdētāju kultūras līmenis ir pietiekami augsts. Jo, kā liecina jauniešu novērojumi, kanālmalas zāliens, kur sēdēšana ir atļauta, ir ne vairāk piemēslots, kā Vērmanes dārzs, kur uzturēšanās zālienā ir aizliegta.

Neesmu dārzkopības eksperts, taču uzskatu par pārspīlētiem apgalvojumus, ka zālē sēdētāju dēļ novērojami „melni pleķi” kanālmalas zālienā, jo tieši šādi paši pleķi redzami parkos, kur sēdēt zālienā nav ļauts. Turklāt labi zināms, ka ilgstošā sausuma un karstuma periodā, kāds ir tagad, zāliens ir jālaista, lai tas neizkalstu. Diemžēl jauniešu kārtības patruļu dežūras laikā līdz šim zāliena laistīšana nav novērota.

Ir populāra frāze, ka katrs redz to, ko grib redzēt, taču ceru, ka šis princips nedarbosies tad, kad atbildīgajām amatpersonām nāksies izvērtēt eksperimentālā mēneša rezultātus un pieņemt lēmumu!”

Madara Šmite, „Sēžam zaļi!” organizatoru, Rīgas skolēnu domes prezidente:

„Eksperimentālā mēneša pirmo trīs dienu laikā esam redzējuši to, ka pie mums cilvēki prot atpūsties zālienā, aiz sevis nemēslojot. Pirmajās dienās pat bija novērojama situācija, ka cilvēki atstāja atkritumus blakus pārpildītajām miskastēm. Taču nākamo dienu laikā atbildīgās institūcijas šo problēmu novērsa.

Tāpat atpūtnieki labprāt iesaistās līdz šim notikušajās Zaļās kultūras nedēļas aktivitātēs, kad zālē sēdētājiem tika piedāvāta iespēja spēlēt galda spēles, nodarboties ar rokdarbiem brīvā dabā un pārbaudīt savas prāta spējas, risinot krustvārdu mīklas vai spēlējot šahu.

Zaļās kultūras nedēļas ietvaros veiktos novērojumus apkoposim un rītdienas laikā iesniegsim Rīgas domes priekšsēdētājam Jānim Birkam. Tos darīsim zināmus arī plašākai sabiedrībai.”

Zaļās kultūras nedēļas novērojumu apkopojums no 06.06. pēcpusdienas būs pieejams ikvienam interesentam interneta vietnēs: http://blog.amigo.lv/ un http://rsd.rsdc.lv/


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties