Hanzas savienības dienas Rīgā

Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre Annija Senakola, 15.05.2008., 14:15

Hanzas savienības dienām veltītā pasākumu programma Rīgā 18. un 19. maijā piedāvās senās mūzikas koncertu, renesanses dejas un ekskursiju, kas vēstīs par Hanzas laikmeta noskaņu un tradīcijām.

„Caur vēsturiskās noskaņās radītu kultūras pasākumu programmu, kas veltīta Hanzas savienībai, Rīgas iedzīvotāji vēlreiz varēs pārliecināties, ka mūsu Rīga, kas jau vēsturiski ir bijusi viena no vadošajām Hanzas pilsētām, joprojām ir vitāla un pilna ar pārsteigumiem, " stāsta Rīgas mērs Jānis Birks.

18. maijā no 13:00 līdz 14:00 bez maksas varēs apmeklēt seno deju grupas Ballare koncertu „Renesanse mūzikā un dejā”, kas notiks Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazās ģilde” dārziņā. Koncertā deju grupa izpildīs renesanses laikmeta komponistu - Palestrīnas, Bokerīni, Skarlati mūziku, kā arī tautas svētku un baznīcas rituālu dejas. Bet no 14:00 līdz 15:00 „Mazajā ģildē” notiks ekskursija, kuras laikā varēs apskatīt vitrāžas un gleznojumus. Ekskursijas apmeklējumam biļetes cena - Ls 1.00. Pasākumu programma dos iespēju ieskatīties laikā, kad veidojās Hanzas savienība. Vecrīgā mājo Hanzas laikmeta noskaņas un tradīcijas, un „Mazā ģilde” ir saglabājusi daudzas liecības par Hanzas savienību, piemēram, Hanzas pilsētu panorāmas gleznojumus un Hanzas pilsētu ģerboņus.

Savukārt 19. maijā plkst. 19:00 Sv. Pētera baznīcā notiks bezmaksas senās mūzikas koncerts, kurā muzicēs profesionālā pūtēju orķestra Rīga metāla pūšamo instrumentu - bras-band grupa. Koncerta diriģents Boļeslavs Voļaks kā savas koncertprogrammas vadmotīvu min: senās mūzikas motīvi laikmetīgā skanējumā. Koncertā skanēs virkne populāru 16. un 17. gs., kā arī 20. gs. komponistu skaņdarbu, kuros saklausāma viduslaiku un renesanses mūzikas atbalss. Varēs dzirdēt J. S. Baha, V. A. Mocarta, R. Štrausa S. Šeida, Dž. Palestrīnas un citu komponistu mūziku. Rīgas pilsēta kā Hanzas savienības dalībniece ne tikai iesaistījās tirdzniecībā, bet arī mūzikā pārņēma Vācijas lielāko pilsētu tradīcijas. Rīgā labi pazina un atskaņoja Eiropas izcilāko komponistu skaņdarbus.

Laika posmā no šā gada 5. - 8. jūnijam Zalcvēdelē (Vācija) notiks ikgadējās 28. Starptautiskās Hanzas dienas, kas ir svarīgākais Jauno laiku Hanzas savienības pasākums, lai veicinātu Jauno laiku Hanzas savienības pilsētu sadarbību ar mērķi dot ieguldījumu šo pilsētu saimnieciskajā, sociālajā, kultūras un tūrisma attīstībā. Rīgas delegācija piedalīsies Hanzas dienās un pārstāvēs Rīgu ekonomikas forumā, pilsētas informācijas un tūrisma stendā, jauniešu Hanzas pasākumos, kā arī kultūras programmā, kurā uzstāsies folkloras grupa „Budēļi”.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties