III starptautiskā graffiti mākslas festivāla programma

Ivars Pirvics, JPPA "Kultūra" projektu vadītājs, 25.08.2006., 13:07

Jau trešo gadu Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra” ar Jelgavas domes un Kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē Graffiti mākslas festivālu.

Graffiti mākslas festivālsFESTIVĀLA PROGRAMMA

5. – 6. septembris, Skvērs aiz Jelgavas Kultūras nama
Graffiti mākslinieki no RAF Crew (Hip X Hop gada balvas laureāti) sagatavo un sadala sienu.

7. septembris, Jelgavas Kultūras namā
Ierodas mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tiek uzsākta sienas apgleznošana. Tēma - Crash.
14.30 Stencil (trafareti) darbu izstādes atklāšana
15.00 Lekcija un diskusija par graffiti (tēmas – graffiti vēsture un attīstība, veidi un izpausmes; graffiti kā mūsdienu folkloras sastāvdaļa), graffiti filmas demonstrēšana.

8. septembris, Skvērs aiz Jelgavas Kultūras nama
11.00 Stencil un puķu podu apgleznošanas radošās darbnīcas ar stencil mākslinieku un Jelgavas Mākslas skolas pasniedzēju un audzēkņu piedalīšanos.
14.00 Festivāla noslēgums – graffiti sienas atklāšana, Dj, frizūras graffiti stilā no Jelgavas Amatu skolas audzēkņiem, deju grupas uzstāšanās, hip hopa, repa un beatbox izpildītāju uzstāšanās, labāko graffiti mākslinieku apbalvošana.
21.00 Afterparty „Trakā nakts” līdz rītam Sporta un atpūtas kompleksā „Zemgale”

Festivāla mērķis ir mainīt sabiedrībā esošos stereotipus par graffiti, rādot šī mākslas veida daudzpusību un meklējot jaunas mākslinieciskās pieejas, mazināt graffiti kā huligānisma attīstību Latvijā, radot vietu kur izpausties graffiti māksliniekiem. Graffiti ir kļuvis par mūsdienu kultūras neatņemamu sastāvdaļu, tāpēc vēlamies sabiedrībā radīt diskusiju par to vai graffiti var uzskatīt par mūsdienu folkloras sastāvdaļu un kāds būtu tā vēstījums.

Šogad festivāls iecerēts kā vairāku dienu simpozijs ar lekcijām, diskusijām, izstādēm, radošajām darbnīcām, kurās piedalīsies ne tikai graffiti un stencil (trafareti) mākslinieki, bet arī mākslas iestāžu audzēkņi un citi interesenti. Tiks apgleznoti arī graffiti mākslas veidam neraksturīgi objekti – puķu podi, kas vēlāk būs praktiski pielietojami un apskatāmi pilsētas parkos un skvēros. Apmeklētāji varēs vērot graffiti tapšanas procesu uz sienas, kur savu sniegumu rādīs 8 graffiti mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Šoreiz mākslinieki veidos kopīgu lielformāta graffiti zīmējumu par tēmu – crash jeb no angļu valodas tulkojot sadursme, avārija. Ar šīs tēmas izvēli gribam, lai mākslinieki saskata ne tikai tās tiešo nozīmi, bet arī atklāj graffiti filozofisko ideju, jo šis mākslas veids ir sadursme, protests pastāvošajai kārtībai.

Starptautiskā Graffiti Mākslas festivāla pirmsākumi meklējami 2002. gadā, kad tika apgleznota Jelgavas naftas bāzes siena. Toreiz festivālā bija tikai trīs graffiti mākslinieki no Latvijas – Krys, Zaļais un Otex.

Redzot plašsaziņas līdzekļu ieinteresētību un sabiedrības, īpaši jauniešu, atsaucību 2005. gada septembrī ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu notika otrais Graffiti festivāls, kas pulcināja jau esošos, kā arī jaunos graffiti māksliniekus no vairākām Latvijas pilsētām (Jelgava, Rīga, Jūrmala, Liepāja). Darbi tika veidoti uz 2,20 x 2,40 m izmēra planšetēm, tās pēc darbu pabeigšanas tika uzdāvinātas Jelgavas skeitparkam, kur tām ir piemērota arhitektoniskā vide.

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Yo (m.m@tvnet), 07.09.2006. 16:44:09 (ip:80.232.244.186)
Komentāra reitings: 0

Es naak$u uz trako nakti ;D

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties