Gleznotāja Normunda Brasliņa zīmējumu izstāde

Irēna Bužinska, 30.09.2008., 04:44

Laikā no 2008.gada 15.oktobra līdz 9.novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Hēges zālē (K.Valdemāra ielā 10a) apmeklētāji varēs apskatīt gleznotāja Normunda Brasliņa zīmējumu izstādi.

Pēdējos gados pieaugusi interese par tradicionālu zīmējumu, kas atkal ieņem ļoti nozīmīgu vietu daudzu mākslinieku daiļradē. To apliecina arī gleznotāja Normunda Brasliņa personālizstāde, kurā tiek eksponēti piecpadsmit pārsvarā pēdējos trīs gados tapušie lielformāta zīmējumi.

Māksliniekam ir savs iemīļots motīvu loks – tās ir figurālas kompozīcijas, portreti, arī aktu gleznojumi. Reālistiski skatot konkrēta cilvēka ķermeni, mākslinieks Normunds Brasliņš tomēr ir radījis savu vispārinātu cilvēka tēlu, kurš raksturo viņa attieksmi pret formu, to attiecībām. Tieši vispārināts, ar klasisku skaistumu apveltīts cilvēka tēls, kura veidošanā liela nozīme ir bijusi gleznotāja daudzu gadu garumā turpinātajam radošajam dialogam ar vecmeistaru paraugiem, ir nodrošinājis viņa rokraksta perfektu atpazīstamību mūsdienu latviešu mākslas kopainā.

Pēdējos gados Normunds Brasliņš intensīvāk pievērsies zīmējumam. Tajā sasniegta daudz lielāka atraisītība, drosmes un radošas brīvības, arī virtuozitātes pakāpe, modelējot cilvēku ķermeņu aprises ar vienu bezgalīgu, smalku, vijīgi plūstošu līniju. Parasti savus zīmējumus autors rada uz speciāli sagatavota lielformāta papīra, izmantojot dažādus materiālus – tušu, ogli, zīmuli, krītu. Speciāli sagatavots papīrs nozīmē to, ka vispirms uz papīra tiek uzklāti tušas pludinājumi, lai uz pilnīgi balta papīra izteiksmīgā grafiskā līnija nebūtu tik asa un kliedzoša. Mākslinieks uzskata, ka zīmējums ir vieglāks nevis radoša procesa, bet gan tieši uztveres ziņā, jo šādi būvēta zīmējuma kompozīcijā var panākt ļoti niansētus un ne tik viennozīmīgus lineārā, plastiskā, tonālā un abstraktā elementus.

Īsas biogrāfiskas ziņas par mākslinieku.

Normunds Brasliņš dzimis 1962.gada 3.martā Rīgā. Profesionālo izglītību apguvis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1973 – 1980) un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā (1980 – 1986). Ieguvis Mākslas maģistra grādu (1996). Izstādēs piedalās no 1980.gada. Ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1987.gada. Kopš 1988.gada strādā Latvijas Mākslas akadēmijā, pašlaik ir asociētais profesors, viens no Figurālās meistardarbnīcas pasniedzējiem. Konsekventi turpina figurālās glezniecības tradīcijas.

Sarīkojis personālizstādes: Norčepingā (Zviedrija) galerijā KIFIN (1992, kopā ar Kasparu Zariņu), galerijā Čiris (1996, kopā ar Valdi Krēsliņu) un Zīmējumi galerijā Alma (2004). Piedalījies vairāk nekā simts gurpu izstādēs. Darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, SWH kolekcijā Rīgā, daudzās privātās kolekcijās Dānijā, Itālijā, Krievijā, Latvijā, Šveicē, Vācijā, Zviedrijā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
monuments related to deep

Wirelesslaz

mostly in monasteries.

Businessdwm

одиночная ставка на 1xbet промокод что это id="firstHeading" class="firstHeading mw-first-heading">Search results Help English Tools Tools move to sidebar hide Actions General

Angelia


ienāktreģistrēties