Giedrjus Jonaitis Debesīm un Tēvzemei

Liena Galēja, 02.02.2009., 13:42

Lietuviešu mākslinieks Giedrjus Jonaitis dzimis 1963. gadā Salininkos, Viļņas rajonā.

Izstāde atvērta līdz 8.februārim, Ārzemju Mākslas Muzejā, Pils laukumā 3, Rīgā. Muzejs atvērts: 11.00 – 17.00, izņemot pirmdienas.

No 1975. līdz 1981.gadam mācījies M.K.Čurļoņa mākslas skolā Viļņā, no 1981. līdz 1987.gadam - Viļņas Mākslas institūtā. Kopš 1988. gada Giedrjus Jonaitis ir Viļņas mākslas akadēmijas Grafikas katedras pasniedzējs, no 1995. gada – docents. Lietuvas mākslinieku savienības biedrs.

Giedrjus Jonaitis strādā litogrāfijas, sausās adatas tehnikās, zīmē grāmatu ilustrācijas, veido asamblāžas un instalācijas. Giedrjus Jonaitis ir visu 1, 2, 10 un 500 Lietuvas litu banknošu izlaidumu, kā arī lielākās daļas 20 un 50 litu naudas zīmju izlaidumu dizaina autors. Mākslinieka personālizstādes ir notikušas Viļņā, Zalcburgā, Kanberā, Čikāgā. Viņš ir piedalījies starptautiskajās izstādēs, konkursos un radošajās darbnīcās Vācijā, Francijā, Zviedrijā, Polijā, Japānā, Krievijā, Urugvajā, ASV, Itālijā.

Izstādē "Debesīm un Tēvzemei" eksponēti dažādu lielumu un formu kara lidmašīnu modeļi, kas radīti pēc lidmašīnu fotogrāfijām un interpretēti, izmantojot asamblāžas tehniku. Visi darbi veidoti ar rokām – saskaņojot dažādus priekšmetus, slīpējot koka drumslas, savienojot visneiedomājamākās detaļas: vecu, masīvu durvju atslēgu, apzeltītu eņģelīša skulptūriņu; lapsu, kura noguldīta uz lidmašīnas priekšgala un izskatās tā, it kā lidotu cīņā ar neredzamiem ienaidniekiem. Ir apbrīnojama mākslinieka prasme, apvienot visdīvainākos objektus un rosināt tos izpausties vissarežģītākajās kombinācijās.

Izstāde "Debesīm un Tēvzemei" Ārzemju mākslas muzejā ir veltīta Lietuvas karaspēka un kara aviācijas 90 gadu jubilejai. Izstādes rīkotāji ir Ārzemju mākslas muzejs, Lietuvas Republikas Aizsardzības ministrija un Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā. Izstādi atbalsta Lietuvas bruņoto spēku kara aviācija, VĮ "Lietuvos paminklai", SIA "Joker Ltd" un Lietuvas uzņēmēju asociācija pie Lietuvas Republikas vēstniecības Latvijā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties