Gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Rīgas novadā norisināsies vizuālās un lietišķās mākslas konkurss " Ar vilciņu Rīgā braucu..."

Daina Grimze, VJIC pārvaldes vecākā referente, 20.03.2009., 13:16

Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamentu un Rīgas rajona izglītības un kultūras pārvaldi organizē Rīgas novada vizuālās un lietišķās mākslas konkursu "Ar vilciņu Rīgā braucu..."

Konkursa apbalvošanas pasākums notiks 31.martā Ropažu kultūras un izglītības centrā plkst.14.00. Apbalvošanas pasākumā skatītājus priecēs Zaķumuižas pamatskolas folkloras kopa "Oglīte".

Izstāde apskatāma no 16.-31.martam. Izstādē piedalās vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu audzēkņi, kopā ap 250 dalībnieku. Izstādes tēma - vilciņš ir veltīta X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Konkursa dalībnieki tika aicināti risināt doto tēmu dažādās vizuālās un lietišķās mākslas tehnikās. Bērniem un jauniešiem bija iespēja radoši izteikt savu vīziju par vilciņu. Tika piedāvātas arī dažādas tēmas: vilciņš kā rotaļlieta, vilciņš kā kustība, vilciņš kā krāsu, ritmu, rakstu spēle u.c.

Bērnu un jauniešu vizuālās un lietišķās mākslas konkurss "Ar vilciņu Rīgā braucu..." tiek rīkots, lai aktivizētu izglītības iestāžu (izņemot profesionālās ievirzes) vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu darbu, gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, veicinātu skolēnu un audzēkņu interesi par sava novada tradīcijām lietišķās mākslas jomā.

Projekta realizācijas gaitā tiek pētītas senās rotaļlietas, to nosaukumi, formas, krāsas un rotājumi, cenšoties atrast savam novadam raksturīgo un meklējot jaunas, oriģinālas idejas, īpašu uzmanību veltot vilciņam kā 2010. gada skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simbolam.

Vizuālās un lietišķās mākslas konkurss "Ar vilciņu Rīgā braucu..." jau norisinājies rajonos. Martā un aprīlī visā Latvijā notiek novadu konkursi-izstādes. Novadu izstādēm noslēdzoties, aprīlī Rīgā Lido Spice bērnu atrakciju pilsētiņā būs vērojama labāko vizuālās mākslas darbu izstāde, savukārt maija mēnesī Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā paredzēta lietišķās mākslas izstāde un radošās darbnīcas.

Laipni aicināti visi interesenti!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties