Gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Kurzemes novadā norisināsies vizuālās un lietišķās mākslas konkurss " Ar vilciņu Rīgā braucu..."

Daina Grimze, VJIC pārvaldes vecākā referente, 20.03.2009., 12:43

2009. gada 23. martā Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Saldus pilsētas Bērnu un jaunatnes centru organizē Kurzemes novada vizuālās un lietišķās mākslas konkursu "Ar vilciņu Rīgā braucu..."

Konkursa darbu izstādē piedalīsies interešu izglītības vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu audzēkņi no Saldus, Kuldīgas , Talsu rajona, Ventspils pilsētas un Ventspils rajona, Liepājas pilsētas un Liepājas rajona.

Konkursa izstāde tiks atklāta Saldus pilsētas Bērnu un jaunatnes centrā plkst.11.30.

Izstādē piedalīsies vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu audzēkņi, kopā ap 250 dalībnieku. Izstādes tēma - vilciņš ir veltīta X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Konkursa dalībnieki tika aicināti risināt doto tēmu dažādās vizuālās un lietišķās mākslas tehnikās. Bērniem un jauniešiem bija iespēja radoši izteikt savu vīziju par vilciņu. Tika piedāvātas arī dažādas apakštēmas: vilciņš kā rotaļlieta, vilciņš kā kustība, vilciņš kā krāsu, ritmu, rakstu spēle u.c.

Bērnu un jauniešu vizuālās un lietišķās mākslas konkurss "Ar vilciņu Rīgā braucu..." tiek rīkots, lai aktivizētu izglītības iestāžu (izņemot profesionālās ievirzes) vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu darbu, gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, veicinātu skolēnu un audzēkņu interesi par sava novada tradīcijām lietišķās mākslas jomā.

Projekta realizācijas gaitā tiek pētītas senās rotaļlietas, to nosaukumi, formas, krāsas un rotājumi, cenšoties atrast savam novadam raksturīgo un meklējot jaunas, oriģinālas idejas, īpašu uzmanību veltot vilciņam kā 2010. gada skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simbolam.

Vizuālās un lietišķās mākslas konkurss "Ar vilciņu Rīgā braucu..." jau norisinājies rajonos. Martā un aprīlī visā Latvijā notiek novadu konkursi-izstādes. Novadu izstādēm noslēdzoties, aprīlī Rīgā Lido Spice bērnu atrakciju pilsētiņā būs vērojama labāko vizuālās mākslas darbu izstāde, savukārt maija mēnesī Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā paredzēta lietišķās mākslas izstāde un radošās darbnīcas.

Laipni aicināti visi interesenti!
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Karīna, 27.06.2009. 09:27:29 (ip:78.84.228.8)
Komentāra reitings: 0

Man ne īpaši gribētos iet un svētkiem...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties