Ginesa rekorda uzstādīšanā piedalās 2208 dalībnieku - divas reizes vairāk nekā nepieciešams

Annija Senakola, Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre, 25.10.2008., 14:25

25.oktobrī, plkst.12:00 Rīgā Ginesa rekorda uzstādīšanā kategorijā „garākā deja” piedalījās 2208 dalībnieki no 99 tautas deju kolektīviem, izpildot Gatves deju.

Lai Ginesa rekords tiktu ieskaitīts, pasākuma organizētāji tuvākajā laikā nosūtīs foto un video liecības, kā arī neatkarīgo novērotāju rakstiski sniegtās liecības par pasākuma norisi Ginesa rekorda birojam Londonā.

Ginesa rekords kategorijā „garākā deja” tika mērīts dejotāju skaitā. Un Latvijas tautas dejotāju skaits, uzstādot rekordu, bija divas reizes lielāks nekā nepieciešams, lai pārspētu pašreizējo rekordu, kuru 2007.gada 25. septembrī Honkongā uzstādīja 1048 dalībnieku.

TDA "Vektors" mākslinieciskais vadītājs Uldis Šteins atzīst, ka pasākums ir izdevies ļoti sirsnīgs un vienojošs: "Man ir patiess prieks, ka rudenīgais aukstums nespēja mazināt dejot prieku un dejotāju sejas rotāja smaids. Vēlos pateikties visiem - gan dejotājiem, gan novērotājiem, gan organizatoriem - par izturību, pasniedzot mūsu mīļajai Latvijai dāvanu 90. gadadienā."

Latvijas tautas deju kolektīvi mēģināja uzstādīt rekordu, izpildot vienu no cēlākajām un spilgtākajām latviešu tautas dejām - Gatves deju - tās senākajā horeogrāfijā, kas pierakstīta 1934. gadā Alsungā. Dejotāju gatve vijās no Latvijas Universitātes ēkas (Raiņa bulvārī 19) līdz Rīgas Tehniskās universitātes ēkai (Kaļķu ielā 1).

Neatkarīgajiem novērotājiem bija jāizvērtē dalībnieku reģistrēšanās process, dalībnieku daudzums, dejas ilgums (Gatves dejas ilgums 5 minūtes 14 sekundes), sinhronitāte un citi parametri. Seši neatkarīgi novērotāji bija sabiedrībā pazīstami un respektēti cilvēki - bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, dziedātāja Ance Krauze, ģenerālprokurors Jānis Maizītis, dzejnieks Jānis Peters, Saeimas deputāts un dramaturgs Pauls Putniņš un pavārs Lauris Aleksejevs.

Pasākuma idejas autors RTU Tautas deju ansamblis „Vektors” šī gada rudenī ar diviem koncertiem atzīmēs savas pastāvēšanas 50. gadadienu.

Pasākuma organizatori un finansiālie atbalstītāji - Rīgas dome un Rīgas domes Kultūras departaments, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubs; sadarbības partneri - „Latvijas Radio 3 – Klasika”, TDA „Dancis”, TDA „Līgo”, Latvijas Universitātes fonds „Juventus”; atbalstītāji - AS „Latvijas Krājbanka”, restorāns „Kaļķu vārti”, spēļu klubs „Melnais kaķis”.

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Žopelnieks, 25.10.2008. 20:58:30
Komentāra reitings: 2.321

Malači latvieši!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties