Galerija „Mākslas dārzs” izstādes „Iekšzeme” atklāšana

Inga Bunkše, 28.04.2008., 08:04

Galerija „Mākslas dārzs” ielūdz uz izstādes „Iekšzeme” atklāšanu 29. maijā plkst. 19.00. Atklāšanā muzicēs pūšamo instrumentu virtuozs Jēkabs Nīmanis.

Četras talantīgas, jaunas, bet jau augstu profesionālo līmeni sasniegušas mākslinieces glezno ainavu. Iekšējās pasaules ainavu. Gleznotāju darbi ir tikpat atšķirīgi kā viņas pašas - krāsās, faktūrās, kompozīcijās un žanros - no abstrakcijas līdz figurālismam. Vienojošais - glezniecība. Glezniecība kā māksla. Ar augstu trīspusējo atdeves koeficientu - gleznotājs, glezna, skatītājs.

Ivonna Zīle glezno abstrakcijas - cilvēka iekšējās pasaules telpu, kas ir tumša, nekonkrēta, bet kurā, tikpat kā no zemapziņas uznirst zīmes un simboli. Apbrīnojama ir mākslinieces gandrīz monohromā krāsu gamma - no melnā līdz pelēkam. Bet raugoties faktūru un lazējumu klātajā gleznas virsmā, pārņem mistiska sajūta - it kā pēkšņi būtu dota iespēja ielūkoties laikā pirms pasaules radīšanas.

Mākslinieces Gundegas Tūtānes gleznas atmirdz dzeltenās, sārtās un oranžās krāsas virmā. Mākslinieces „iekšzeme” ir kā koša, krāsaina paralēlā pasaule, kurā var paviesoties un kādu daļu no tās parādīt arī citiem. Tur ir arī reāli objekti - ziedi, kalni, vārti, bet telpa ir nereāla. Motīvs ir skaidri nolasāms, dažkārt viegls un rotaļīgs. Tomēr iracionāli loģisks un neapgāžams kā pierādījums. Dzīvei.

Ievas Lapiņas iekšējā valstība gleznās attēlota visreālāk. Un visattālinātāk. Tajā nav ne miņas no cilvēkiem. Ir zeme, akmeņi, ceļš, mēness. Turp nevar nokļūt, bet to var meklēt. Vientulība? Jā varbūt! Bet patīkama. Jo tu esi kopā ar sevi.

Tikai gleznotājas Janas Briķes darbos parādās tēli. Reizēm tie ir pavisam reāli, bet it kā citam laikam piederoši, neizzināmā vidē dzīvojoši. Bet citreiz ainava ir reāla, bet tēli - noslēpumaini. Tās ir mākslinieces reminescences no bērnības pasakām, personīgā mitoloģija. Reizēm dīvaina un neērta, bet mīļa. Tāda, kas var mainīt dzīvi.

Izstādes atklāšanā skanēs mūzika pūšamo instrumentu virtuoza Jēkaba Nīmaņa izpildījumā, kas aizvedīs klausītājus varbūt vēl neiepazītos klejojumos iekšzemē.

Izstāde apskatāma līdz 25. maijam.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties