Gaidāma Katrīnas Neiburgas "Personīga izstāde"

Agnese Lūse, 17.10.2008., 13:09

Organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Rīgas mākslas telpu. Vērienīgā personālizstādē būs apkopoti gan nesen tapuši, gan pavisam jauni darbi un retrospekcija.

Katrīna Neiburga ir viena no šīs dekādes pamanāmākajām Latvijas māksliniecēm. Kombinējot dokumentalitāti ar fikciju viņa veido personīgajā pieredzē balstītus stāstus, kuros līdzās tādām universālām kategorijām kā vientulība vai mīlestība, iespējams atrast gan norādes uz sievietes sociālo lomu konstrukcijām, gan kultūrvēsturiskas atsauces vai kritiskus komentārus par mūsdienu sabiedrību. Katrīna Neiburga pārvietojas „poētiskā konceptuālisma” teritorijā, ko varētu interpretēt kā konceptuālās mākslas tradīciju, kas atbrīvo mākslu no šauri intelektuālas izpratnes un paplašina tās emocionālo dimensiju, kritiski attiecas pret instrumentalizētu saprātu un meklē izeju estetizētā subjektivitātē.

Māksliniece virtuozi pārvalda video izteiksmes valodu, ko papildinot ar īpaši veidotu skaņas materiālu, iegūst pārsteidzošu un jūtīgu vēstījuma intonāciju.

Diemžēl pēdējos gados Katrīnas darbi vairāk izstādīti ārpus Latvijas. Darbu vērienīgās ieceres nereti iespējams realizēt tikai pateicoties lielo starptautisko projektu finansējumam. Piemēram, apjomīgais darbs „Iela” – tika radīts un rādīts Madridē „Balto nakšu” ietvaros, videoinstalācijas „Solitude” pirmizrāde notika Parīzē Latvijas Kultūras dienu ietvaros, bet pēc tam tas guva ļoti pozitīvas atsauksmes Sidnejas biennālē (2007). Šo un arī citu darbu versijas būs skatāmas gaidāmajā izstādē.

Retrospekcijā tiks demonstrēti arī senāk tapušie video „Kas meitenēm somiņās?”, „Burvju lietas”, „Taksists”, „Tējas sēne” u.c. Īpaši izstādei taps jauns darbs „Kareivis” un „Pīpējot”.

K.Neiburga izvirzīta prestižajai Ars Fennica balvai, kuru piešķir Skandināvijas un Baltijas valstu māksliniekiem. Oktobra sākumā Amos Anderson mākslas muzejā Helsinkos tika atklāta Ars Fennica balvas nominantu izstāde, kurā K.Neiburga izpelnījās nedalītu atzinību un uzvarēja skatītāju balsojumā. Somijas lielākā laikraksta Helsingin Sanomat mākslas redaktore Marja-Terttu Kivirinta 7.oktobra izstādes apskatā nosaukusi K.Neiburgas darbu „Solitude” par izstādes iespaidīgāko darbu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties