Gadskārtējā "Suitu diena" Kalnciema kvartālā

Luīze Pastore, 10.06.2015., 10:12

2015. gada 20. jūnijā norisināsies gadskārtējais vasaras Saulgriežu ieskaņas pasākums – "Suitu diena" Kalnciema kvartālā.

Gadskārtējā "Suitu diena" Kalnciema kvartālāŠogad pasākumā pirmo reizi uzstāsies Basu suiti ar ielīgošanas dziesmām un rotaļām, būs zāļu darbnīca, lielo koka karošu grebšana, kā arī ikgadējais Saulgriežu tirgus ar tradicionālo amatnieku un tirgotāju dalību.

"Suitu dienā" uz ielīgošanas pasākumu Kalnciema kvartālā ieradīsies tradīciju ansamblis "Basu suiti", kas šogad nosvinējis 5 gadu jubileju. Basu suitu dalībnieces nāk no vēsturiskā Suitu apvidus – Basu ciema, kas tagad ir Kuldīgas novada Gudenieku pagasts. Ansamblis kopj un cenšas saglabāt senās suitu tradīcijas, dziedāt sen aizmirstas un Gudenieku pusē pierakstītas tautas dziesmas.

No plkst. 12.00 – 15.00 Basu suiti uz skatuves skanēs Jāņu dziesmas, tautas dziesmas un suitu meldiņus, ko papildinās kokles skanējums. Mazākos klausītājus suitu sievas aicinās iet rotaļās.

Basu suiti sniegs ne tikai koncertu, bet organizēs arī Jāņu vainagu pīšanas darbnīcu no Jāņuzālēm, kā arī piedāvās savus oriģinālos kurzemnieku ēdienus – slavenos sklandraušus, suitu maizi, raušus, sieru, u.c. Saulgriežu tirgū visas dienas garumā no plkst. 10.00 līdz 16.00 būs tirgotāji no visas Latvijas, kas būs sagatavojuši labāko un gardāko Jāņu mielastam, bet saposties un rotāties svētkiem palīdzēs amatnieku darinājumi tradicionālās un tautiskās noskaņās. Kā jau ierasts Kalnciema kvartāla tirgū, būs sarūpēti arī mūsdienīgi risinājumi iedvesmojošākiem Saulgriežiem, piemēram, būs iespējams tikt pie sava hennas tetovējuma ar latvju zīmēm vai rotāties tradicionālos tērpos mūsdienīgās apdarēs.

No plkst. 11.00 līdz 15.00 bērni varēs doties ielīgošanas rotaļās un darboties radošās zāļu un karošu grebšanas darbnīcās, kur būs iespēja izveidot pašiem savu svētku vainagu un lielo koka karoti, ar kuru īstajos Saulgriežu svētkos varēs palīdzēt mammai un tētim gatavot svētku mielastu.

Pasākums noritēs ar Rīgas Domes atbalstu. Pasākuma norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga. Ieeja – bez maksas.

Sekojiet aktuālajai informācijai: www.kalnciemaiela.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


ienāktreģistrēties