Frīkbaiku darbnīca Zoo9

"Apokalipses jātnieki", 02.05.2009., 11:46

No 1. - 4. maijam Andrejsalā, apvienības "Apokalipses jātnieki" garāžā, notiks trešā frīkbaiku darināšanas darbnīca.

No 1. līdz 3. maijam Andrejsalā, apvienības Apokalipses jātnieki garāžā notiks trešā frīkbaiku darināšanas darbnīca. Savukārt 4. maijā pulksten 14.00 Andrejsalā aizsāksies frīkbaiku parāde, kas tālāk dosies kopīgā braucienā pa Rīgas ielām. Parādē piedalīsies kā jaunie, tā arī agrāk gatavotie frīkbaiki, un pēc izbrauciena sekos svinīgs darbnīcas noslēgums Andrejsalā. Uz parādi aicināti visi velodraugi – protams, ar saviem braucamajiem! Pēc parādes jaunie frīkbaiki papildinās Ārzemju mākslas muzejā apskatāmo velosipēdu izstādi "Sapņi uz riteņiem", kas būs atvērta līdz 7. maijam.

frikbaiki"Apokalipses jātnieki", kas darina oriģinālus divriteņus no vecu velosipēdu detaļām un metāla atgriezumiem, galvenokārt koncentrējas uz braucamrīka neparasto izskatu un radošās idejas unikalitāti. No vienas puses raugoties, radītie velosipēdi pārsteidz ar savu dīvaino izskatu – no tā arī apzīmējums frīkbaiki (angļu val. freak – dīvains, savāds; latviskais variants varētu būt, piemēram, ērmriteņi), aicinot drosmīgi izcelties ikdienišķi pierasto pārvietošanās līdzekļu klāstā, no otras puses – tie popularizē zaļo dzīvesveidu un riteņbraucēju kultūru iepretim autotransportam.

Nav mazsvarīgi paturēt prātā arī to, ka velosipēds ir harmonija, nevis ierocis, tādēļ frīkbaiku braucēji nemēģina izcīnīt savu vietu satiksmē ar vardarbīgiem paņēmieniem, bet gan cenšas rast risinājumus esošajā situācijā. Vienlaikus frīkbaiku darināšanas darbnīcas rosina to dalībniekus radīt un iedzīvināt savas radošās idejas, propagandējot oriģinalitāti, eksperimentu un māksliniecisku pieeju kā opozīciju masu produkcijai, kuras iegūšana neprasa patstāvīgu domāšanu un darbu. Lai gan jaunie frīkbaiki tiek izgatavoti uz vecu velosipēdu bāzes, tomēr frīkbaiku darinātāju apvienības "Apokalipses jātnieki" mērķis nav veco velosipēdu restaurācija, bet gan pārsteigums, radot konceptuāli jaunu objektu, kurā savienots šķietami nesavienojamais.

Šie nosacījumi ievēroti arī gaidāmajā frīkbaiku darbnīcā, kuras tēma ir ZOO9: aicinājums topošo frīkbaiku māksliniecisko koncepciju un tās realizāciju atvedināt pie pirmatnējā, dabiskā, tiecoties meklēt dzīvnieciskā un cilvēciskā kopējo sākotni un saskares punktus, taisot zvēruriteņus un riteņzvērus. Ja kāds vēl nav paguvis pieteikties frīkbaiku darbnīcai, to vēl iespējams izdarīt 1.maijā, atnākot uz "Apokalipses jātnieku" garāžu Andrejsalā un ņemtot līdzi savu frīkbaika skici – tā tiks izvērtēta uz vietas. Būtiski atzīmēt, ka tiks vērtēts nevis skiču mākslinieciskais izpildījums, bet ieceres oriģinalitāte un konceptuālais satvars!

Ja kādam šķūnītī ir nevajadzīgas velosipēdu daļas un citi materiāli, ko varētu izmantot frīkbaiku darināšanai, būsim ļoti pateicīgi, ja atvedīsiet tās uz "Apokalipses jātnieku" garāžu Andrejsalā un uzdāvināsiet tās darbnīcas organizatoriem!
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
macitajs, 04.05.2009. 17:34:57
Komentāra reitings: 1.393

Varetu but intresants :)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties