Fotoizstādes „Ludza 2007“ atklāšana

Antra Balode , 05.11.2007., 10:25

Pirmdien, 12. novembrī plkst. 18:00 Gētes institūtā Rīgā, Torņa ielā 1 tiks atklāta fotoizstāde „Ludza 2007”.

Izstāde ir Gētes institūta Rīgā un Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas sadarbības rezultāts. Izstādi atklās Baiba Tetere, SFVS organizatore un izstādes kuratore un Rūdolfs de Bajs, Gētes institūta Rīgā direktors. © Dmitrijs Strakhovs (Igaunija/Krievija) „Atgrūšana“

Gētes institūts Rīgā atbalstīja šajā vasarā Ludzā notikušo 2. Starptautisko fotogrāfijas vasaras skolu (SFVS), nodrošinot viena no kopskaitā 5 tematisko darbnīcu vadītāja, Leipcigas fotogrāfa Jensa Kleina dalību nometnē. Izstādē iekļauti labākie darbi no visām piecām tematiskajām darbnīcām.

Izstādes laiks:
12.11. - 1.12.2007., pirmdien - piektdien: 9:00 - 20:00, sestdien: 9:00 - 15:30

Īpaši pateicamies izstādes LUDZA 2007 atbalstītājiem: SONY un Hewlett-Packard Latvija.

Par SFVS 2007

Laikā no 2007. gada 4. līdz 11.augustam SFVS piedalījās 52 jaunie fotogrāfi no 9 valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Vācijas, Beļģijas, Spānijas un Lielbritānijas. Studenti strādāja 5 tematiskajās darbnīcās, katru no tām vadīja viens profesionāls fotogrāfs:

Ivars Grāvlejs (Latvija)- Viņpus reportāžas: Paranormāls fenomens
Nicolas Villegas (Kolumbija/Polija)- Konceptuālā māksla un fotogrāfija: Attēla nolaupīšana
Michael Buehler (Šveice)- Brīvā tēma: Viņpus formas
Kanako Sasaki (Japāna/Anglija)- Melnbaltā fotogrāfija iesācējiem: Persona - portrets
Jens Klein (Vācija)- Dokumentālā fotogrāfija: Ko es redzu, citi neredz

Tūlīt pēc SFVS tika veidota Gala izstāde Ludzā, kinoteātrī Latgale. Savos darbos studenti piedāvāja savu māksliniecisko redzējumu un individuālu interpretāciju darbnīcas tēmas ietvaros. Pēc izstādes tika uzsākts darbs pie Kataloga izveides.

Izstāde LUDZA 2007 un SFVS 2007 Katalogs ietver 15 jauno fotogrāfu darbu kolekciju, kuras atlasi veica žūrija: mākslas kuratore un zinātniece Inese Baranovska, fotogrāfs Alnis Stakle, gleznotājs Andris Eglītis. Lai vērstu plašāku sabiedrības uzmanību fotogrāfijas norisēm Latvijā un veicinātu jauno autoru atpazīstamību, SFVS organizatori sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā piedāvā iepazīties ar SFVS 2007 autoru izlasi arī izstādē Rīgā. Pilnu SFVS 2007 jauno fotogrāfu (52) darbu kolekciju būs iespējams vērot slid-show formātā.

Pērn arī tika izdots SFVS 2006 KATALOGS un, izplatīts mākslas centros, izglītības iestādēs un bibliotēkās, tas guva mākslas ekspertu atzinību un tika apbalvots MAP Contemporary 2006 konkursā. SFVS 2006 Katalogs pieteikts arī LATIO Gada balva 2007 konkursam (rezultāti tiks paziņoti š.g. novembrī). Arī šā gada Kataloga izstrādē īpašs akcents likts uz satura un dizaina kvalitāti un tāpat kā pagājušajā gadā izdevuma noformējumu veido dizainers Artis Briedis.

Par SFVS:

SFVS mērķis ir piedāvāt alternatīvas izglītošanās iespējas fotogrāfijas jomā jaunajiem fotogrāfiem, veidojot platformu domu un pieredzes apmaiņai fotogrāfijas nozarē. SFVS Latvijā notika jau otru gadu Ludzā, Latgalē. Sīkāku info skatīt www.photoschool.lv


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
jānis, 05.11.2007. 10:32:12
Komentāra reitings: 0

Jāiet! ;)

kuritj, 05.11.2007. 12:51:47
Komentāra reitings: 0

bezmaksas!?

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties