Fotoizstāde "Zoom In" Andrejsalas Korpusu cehā

www.andrejsala.lv, 06.08.2007., 06:12

Vai fotogrāfija ir faktu fiksācija, brendota produkta reklāma, modes lieta vai veids, kā mākslinieks redz pasauli sev apkārt?

4. augustā Andrejsalas Korpusu ceha Lielajā zālē tika atklāta fotostudijas Riga Zoom izstāde Zoom in. Tajā būs skatāmas klasiskas aktu fotogrāfijas, kurās ar smalku precizitāti tvertas cilvēka dabas dimensijas – maskulīns raupjums, sievišķīgs vieglums, kautrība. Izmantojot kailumu kā galējas neaizsargātības un atklātuma valodu, ir radīti ģeometriski un tonāli niansēti, filozofiski apcerējumi, kuru objekti, būdami dematerializēti un simboliski, veic noteiktas stāsta pavediena funkcijas un katram atklājas citās zīmēs un nozīmēs.

Tāpat izstādē būs eksponētas apkārtējās vides un dabas tēlu fotogrāfijas, kuru atklāsmē var fiziski sajust stundas, kas pavadītas, gaidot sižeta pavērsienu, kulmināciju, ko tik pēkšņi spēj izspēlēt daba. Fotoreportāžas žanrā mākslinieki pievērsušies nejauši atklātām līdzībām un attiecībām starp cilvēkiem, tverot dažādu emocionālo gradāciju saspēli, zīmējot attiecību paralēles, opozīcijas un mīlas trīsstūrus.

Izstāde Zoom in simboliski prezentē mirkli, kad savstarpējās attiecībās nostrādā jūtu ķīmija – abpusēja pievilkšanās un harmonija starp stāstu un stāstītāju, skatu un skatītāju, foto un fotogrāfu.

Fotomākslinieks, Riga Zoom vadītājs Oskars Treilihs komentē: „Izstāde ir mūsu kā fotomākslinieku garīgās filozofijas un pasaules uztveres tuvplāns, kurā mēs vērojam un vairāk izprotam paši sevi. Tai pašā laikā šī izstāde ir brīdis, kurā mēs esam atklāti un intīmi ar Latvijas foto pasauli un plašāku sabiedrību.”

Izstādes autoru Arņa Krūmiņa, Oskara Treiliha, Harija Zemīša, Guntas Salnas, Solvitas Pušpures, Krišjāņa Šmita un Gunāra Jemeļjanova darbi Korpusu ceha Lielajā zālē būs apskatāmi līdz 18. augustam. Darba laiks – trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no pulksten 15.00 līdz 19.00, sestdienās un svētdienās no pulksten 12.00 līdz 16.00.

Īsumā par Riga Zoom:

Riga Zoom ir jauna fotogrāfu apvienība, kas izveidojusies šā gada pavasarī un, pateicoties SIA Jaunrīgas attīstības uzņēmuma atsaucībai, ir iekārtojusi mājīgu fotostudiju Andrejostas ielā 4. Riga Zoom fotogrāfiju filozofija ir pozicionēt foto kā mākslas disciplīnu, kuras galvenā vērtība ir stāsta klātbūtne katrā fotogrāfijā un vizuālā vēstījuma precizitāte.

Papildu informācija: www.rigazoom.com 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties