Fotoizstāde "Stimuls"

Antra Balode, 07.12.2006., 06:44

Jaunais vācu fotogrāfs no Londonas Jans Ebelings savā pirmajā personālizstādē ar jaunāko darbu "Stimuls". Kameras priekšā pa vienam stājas tikko pabeigtajā sporta nodarbībā sasvīdušie tīņi. Visdažādākās Eiropas valstis, tostarp arī Latviju, pārstāvēto jauniešu portreti un uzņēmumi visā augumā veido šī iespaidīgā fotodarbu cikla pamatritmu.

Izstādes laiks: 11.12.2006 – 27.01.2007., pirmdien-piektdien, 9:00–20:00, sestdien: 9:00-15:30, Gētes institūtā Rīgā
Torņa ielā 1.

Jans Ebelings dzimis 1982. gada 25. februārī Hanoverē, Vācijā. Viņš mācījies ģimnāzijā un 2001. gadā nokārtojis abitūriju.
2002/03 Ebelings absolvējis mākslas un dizaina pamatkursu Ravensbourn koledžā Londonā. No 2003. līdz 2006. gadam viņš studējis kino un fotogrāfiju Vestminsteres universitātē Londonā.


Ceļojumos un darba braucienos Ebelings apmeklējis Indiju, Nepālu, Lietuvu, Latviju, Igauniju, Irānu, Turkmenistānu, Uzbekistānu, Tadžikistānu, Kirgizstānu un Kazahstānu.


Pirmo praktisko pieredzi Ebelings guvis 2004. gadā kā fotogrāfa Timura Celikdaga 1. asistents (ID Magazine, Exit Magazine, Top Shop). Strādājis kā asistents pie Rajesh Paul Thind animācijas filmas „Blood Sutra“ britu televīzijas kanālam Channel 4 un 2006. gadā pie Londonas fotogrāfa Jan von Holleben.

Fotoprojekts "Stimuls".


Darbu ciklam „Stimuls“ Jans Ebelings 2006. gada pavasarī fotografējis jaunus sportistus Latvijā, Spānijā, Ēģiptē, Turcijā un piecās centrālās Austrumeiropas zemēs.


Jaunie sportisti piedzīvo intensīvu pārmaiņu periodu, kura laikā jaunieši apzinās savu seksualitāti un arvien lielāku lomu sāk spēlēt tādi jēdzieni kā ego, pašvērtējums un atzinība. Fotodarbu ciklam „Stimuls“ jaunieši ļāva sevi fotografēt tā, kā parastos apstākļos labāk neizvēlētos pozēt. Izrauti no attiecīgā mikrokosmosa – komandas vides, viņi stājas kameras priekšā tieši pēc sporta nodarbības: sasvīduši, izspūruši un piesārtušām sejām.


Kā katrs no šiem jaunajiem cilvēkiem tiek galā ar šo stresa situāciju? Kā atklāj sevi vērotājam? Kādas kultūru atšķirības atklāj šo jauniešu fotogrāfijas?


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties