Fotoizstāde: Ingars Krauss „Gājputni”

Antra Balode, 27.02.2008., 13:20

Ražas novākšanas palīgstrādnieku migrācijai ir nesalīdzināmi senākas tradīcijas nekā jēdzienam „globalizācija”.

(c) Ingars Krauss "Bez nosaukuma", Klaistova 2007Vācijā katru gadu ražas novākšanā piedalās aptuveni 300 000 viesstrādnieku, kas sniedz būtisku ieguldījumu valsts tautsaimniecībā. Berlīnes fotogrāfs Ingars Krauss (1965) portretē dažus no šiem strādniekiem. Viņa izstāde „Gājputni” vēl pavisam nesen bija apskatāma Ņujorkas galerijā Mavelli.

Fotogrāfs piedalīsies izstādes atklāšanā Rīgā.

Izstādes laiks: 3.03.2008 - 4.04.2008., pirmdien - piektdien: 9:00 - 20:00, sestdien: 9:00 - 15:30. Gētes institūtā Rīgā, Torņa ielā 1 (ieeja no Klostera ielas).

Berlīnes fotogrāfa Ingara Krausa darbos uzmanības centrā arvien ir atsevišķi cilvēki. Fotogrāfs galvenokārt strādā portretu žanrā. Ingaru Krausu interesē Austrumeiropas cilvēki, jo īpaši bērni un jaunieši.

Ingara Krausa fotogrāfijas lielākoties attēlo neparasti melanholisku realitāti. Noskaņu rada ne tikai portretētās personas un vide, kurā tās fotografētas, bet arī mākslinieka izvēlētie tehniskie materiāli. Proti, Ingars Krauss izmanto vecu, vēl no VDR laikiem saglabājušos fotopapīru, kas viņa lielformāta melnbaltajām fotogrāfijām piešķir īpašu tonalitāti.

Izstādē „Gājputni“ Ingars Krauss atkal pievērsies Austrumeiropas cilvēku dzīves pasaulēm. Tiesa gan, šie cilvēki netiek attēloti savā ikdienas vidē, bet gan kā ceļojoši sezonas strādnieki tālu prom no dzimtenes.

Lai novāktu ikgadējo ražu, Vācijas lauksaimniecībai nepieciešami vairāk nekā 300 000 sezonas palīgstrādnieki. Tā rezultātā ievērojams skaits cilvēku vasaras mēnešos dodas darba meklējumos uz Vāciju un Rietumeiropu un strādā tīrumos. Tā arī Ingara Krausa portretētie cilvēki ceļo kā „Gājputni”, vien virzienā no austrumiem uz rietumiem.

Ingars Krauss piedalījies daudzās grupu un personālizstādēs Vācijā un ārzemēs. 2004. gadā viņš saņēma Leica balvu Grand Prix International de Photographie.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
6Porno

Alena

interesting news

betenMob

Dia duit, theastaigh uaim do phraghas a fháil.

RobertSax


ienāktreģistrēties