"Foto filma #4" Andrejsalā
www.andrejsala.lv, 04.03.2008., 10:544. martā, pulksten 19.00 Andrejsalā, apvienības Orbīta telpās Elektrocehā tiks rīkots pasākums Foto filma #4.
Programmā – izcilie fotogrāfi Alfreds Eizenštets, Bils Brants un Andreass Feiningers.
Rietumprūsijā dzimušais fotogrāfs un fotožurnālists Alfreds Eizenštets (1898–1995; Alfred Eisenstaedt) ir iegājis vēsturē kā slēptās kameras lielmeistars. Nozīmīgāko A. Eizenšteta reportāžu vidū ir Klusā okeāna kara beigu jeb Japānas kapitulācijas dienā, 1945. gada 14. augustā, Ņujorkā tapušie attēli. 1933. gadā viņš iemūžinājis vēsturisko Vācijas nacionālsociālistu līdera Ādolfa Hitlera un Itālijas valdības vadītāja Benito Musolini tikšanos, kā arī Vācijas propagandas ministra Jozefa Gēbelsa uzstāšanos Nāciju līgā Ženēvā. Pēc tautības būdams ebrejs, 1935. gadā A. Eizenštets emigrēja no nacistu varas pārņemtās Vācijas uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur nodzīvoja visu atlikušo mūžu. No 1936. līdz 1972. gadam A. Eizenšteta fotogrāfijas rotājušas vairāk nekā 80 žurnāla Life numuru vākus.
Hamburgā dzimušais ietekmīgais britu fotogrāfs un fotožurnālists Bils Brants (1904–1983; Bill Brandt) lielākoties pazīstams kā savas zemes visdažādāko sabiedrības slāņu dokumentētājs un plikņu un ainavu autors. Pagājušā gadsimta 30. gados B. Brants fotografējis vairākiem tolaik populāriem žurnāliem (Lilliput, Picture Post, Harper’s Bazaar). Viņš tiek uzskatīts par nozīmīgāko britu fotogrāfu 20. gadsimtā. B. Branta kontā ir daudz publicētu fotoalbumu, bet viņa labāko darbu apkopojums Shadow of Light (Gaismas ēna) izdots 1966. gadā Lielbritānijā un ASV (atkārtots izdevums nāca klajā 1977. gadā).
Parīzē dzimušais vācu izcelsmes amerikāņu fotogrāfs un fototehnikas aprakstu autors Andreass Feiningers (1906–1999; Andreas Bernhard Lyonel Feininger) ievērību guvis ar dabas objektu uzbūves pētījumiem un dinamiskiem melnbaltajiem uzņēmumiem, kuros iemūžināta Menhetena. Vācijā apguvis arhitektūru, 1936. gadā A. Feiningers pārcēlās uz Zviedriju, kur pievērsās fotogrāfijai. Sākoties II Pasaules karam, viņš emigrēja uz ASV, kur 1943. gadā sāka strādāt par fotogrāfu prestižajā žurnālā Life. 1966. gadā A. Feiningers saņēma Amerikas Mediju fotogrāfu apvienības augstāko apbalvojumu – Roberta Līvita balvu, savukārt 1991. gadā Starptautiskais Fotogrāfijas centrs viņam piešķīra apbalvojumu par mūža ieguldījumu (Infinity Lifetime Achievement Award). Mūsdienās A. Feiningera darbi atrodas pastāvīgā ekspozīcijā vairākos muzejos Ņujorkā un Londonā.
Pasākumu rīko Andrejsalas Foto saimniecība un Orbīta. Ieeja – bez maksas.
Batteryqnk
Every word of this post conveys a deep understanding of the current situation in society :: ---- Like 6067Phoenixefp
The more information a person learns about the world, the more they realize how much is still unknownLorduet