Rīgas Kinomuzejā filma "Velnenes" (Les Diaboliques), režisors Anrī-Žoržs Kluzo

Kinomuzejs, 31.03.2007., 15:52

Kinolektorijs Francijas Pavasara ieskaņai Rīgas Kinomuzejā filma "Velnenes" (Les Diaboliques).
Režisors Anrī-Žoržs Kluzo, 1955, 114 min, 04.04.2007, plkst 18:00.

Anrī-Žoržs Kluzo (1907-1977)


Ikviens, kas liek Hičkokam justies neērti, ir pelnījis vairāk uzmanības; un Hičkoks allaž bažījās, ka Anrī Kluzo atņems viņam „aizdomu meistara” titulu.


Lai gan savos 27 karjeras gados šis režisors uzņēmis tikai 11 pilnmetrāžas filmas, Anrī-Žoržs Kluzo tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem franču režisoriem.


Veselības problēmu dēļ atmetis domu par jūrnieka profesiju, A. Kluzo devās uz Parīzi studēt tieslietas un politiku, lai galu galā pievērstos rakstniecībai.


Pirmo filmu Slepkava dzīvo 21. numurā (L’Assasin Habite 21) režisors uzņēma vācu okupācijas laikā, bet piecdesmitajos gados bija kļuvis atzīts un veiksmīgu visā Francijā. Viņa tiekšanās pēc pilnības un absolūtas kontroles pār visu, kas notiek viņa filmā, bieži vien nomocīja aktierus, taču allaž sasniedza cerēto efektu. Meistarīga filmas vadīšana, iespējams, arī ir viņa filmu nepārejošās popularitātes noslēpums.
Velnenes


Kamēr lielākā daļa trilleru seko slepkavas meklējumiem, Anrī Kluzo Velnenes pārmaiņas pēc seko slepkavām, kas meklē sava upura līķi.
Kristīna un viņas vīrs Mišels vada slēgta tipa zēnu skolu. Mišels ir iedomīgs un brutāls tēvainis, kas ir rupjš pret savu sievu un arī citiem, tai skaitā savu mīļāko Nikolu, skolas pasniedzēju. Kad pacietības mērs ir pilns, Kristīna ar Nikolas palīdzību nolemj sazāļot un noslīcināt Mišelu, bet pēc tam līķi ievietot skolas baseinā, lai tas izskatītos pēc nelaimes gadījuma. Tomēr savādas lietas sāk notikt tad, kad līķis noslēpumaini pazūd…


Velnenes ir Anrī Kluzo labākā filma trilleru žanrā, kas nemitīgi kāpina spriegumu līdz pat savādi humoristiskajam atrisinājumam.
Ieeja bezmaksas. Vietu skaits ierobežots.


Lūdzam paziņot savu dalību pa telefonu 7358873, kinomuzejs@nfc.gov.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties