Bez maksas varēs noskatīties filmu par bērnu vardarbību

Taivo Trams, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta direktors, 29.05.2006., 23:52

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību bērnu drošībai, dienu pēc Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas, 2. jūnijā, plkst. 11:00, kinoteātra Coca-Cola Plaza zālē Nr. 9 bez maksas tiks demonstrēta filma "Bars", kas sniedz atbildi uz jautājumu, kā rīkoties, ja esi nonācis emocionālas vai fiziskas vardarbības upura lomā, vai ja upuris ir tavs bērns.

Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars BaštiksMūziķis Mārtiņš Freimanis, rakstniece Dace Rukšāne, aktieris Lauris Dzelzītis un TV zvaigzne Jana Kalniņa filmā dalās atmiņās par personīgi skolas laikā piedzīvotajiem pārdarījumiem un pāri darīšanu, savu pieredzi atceras puisis, kurš gadiem ilgi ir cietis vienaudžu pazemojumus, kā arī kāds bijušais vardarbis.

Tā kā filma tiks demonstrēta bez maksas, darbosies princips "Kas pirmais nāk, tas pirmais maļ", t.i., apmeklētāji pēc saviem ieskatiem varēs ieņemt sev tīkamākās vietas, savukārt tie, kuri ieradīsies vēlāk, var palikt pavisam bez vietām.

1.jūnijā visā pasaulē plaši tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Bērnu un ģimenes lietu ministrija šajā dienā īpaši vērš sabiedrības uzmanību uz bērnu drošības jautājumiem, kas ir īpaši aktuāli līdz ar vasaras brīvlaika sākšanos. Ministrija norāda uz nepieciešamību organizēt saturīgu bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanu, tā mazinot viņu iespēju nonākt veselībai vai pat dzīvībai bīstamās situācijās.

Saskaņā ar statistikas datiem, tieši brīvlaikā strauji pieaug negadījumu skaits, kuros cieš bērni - viņi noslīkst piemājas ūdenstilpnēs, saindējas, tiek atstāti mājokļos bez pieskatīšanas, gūst apdegumus, cieš ceļu satiksmes negadījumos, aiziet no mājām u.tml. Lielākajā daļā šo gadījumu bērni ir bijuši atstāti bez pieaugušo uzraudzības!

Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks aicina ikvienu būt līdzatbildīgiem, redzot kādu bērnu viņa veselībai vai dzīvībai bīstamā situācijā, un aktīvi rīkoties, lai novērstu nelaimi: "Mēs nedzīvojam izolēti viens no otra – pat nomaļākajām viensētām ir kaimiņi, kas var pamanīt problēmsituācijas un informēt par tām atbildīgos dienestus."

Visos Latvijas novados strādā Bērnu un ģimenes lietu ministrijas bērnu tiesību aizsardzības inspektori un ģimenes lietu konsultanti, kuri nekavējoties palīdzēs risināt jebkuru gadījumu, kad tiek apdraudēta bērnu drošība un veselība.

Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas aizsākumi ir meklējami 1925. gadā Ženēvā, kur norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai.

0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Cool, I've been looking for this one for a long time

StevenLig

Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena


ienāktreģistrēties