Atklāj Ērika Boža un Armīna Ozoliņa personālizstādes Andrejsalā

Zane Zajančkauska, 27.02.2008., 12:36

29. februārī dubultnotikums Latvijas mākslā: atklāj Ērika Boža un Armīna Ozoliņa personālizstādes Andrejsalā.

29. februārī plkst. 18.00 Laikmetīgās mākslas centrs atklās divas personālizstādes Andrejsalā: Ērika Boža izstādi INSTRUKCIJA un Armīna Ozoliņa izstādi BRĪVAIS LAIKS. Ērika Boža ironiskais skats uz mūsu ikdienu un Armīna Ozoliņa pētošais skats uz brīvā laika jēdzienu Andrejsalas Korpusu ceha ēkā Andrejostas ielā 4 apmeklētājiem būs pieejams līdz 30. martam.

Armīns Ozoliņš, kas Latvijas mākslas vidē zināms kopš 1990-to gadu sākuma, izstādē piedāvā caur dažādiem medijiem (video instalācijas, objekti, skulptūras) risinātu skatījumu par jēdzienu „brīvais laiks”. A.Ozoliņš: „Jēdzienam „brīvais laiks” manā izstādē ir metafiziska nozīme. To nevar nofiksēt, noķert; var mēģināt. Dzīve kā neskaitāmi foto mirkļi. Varbūt tieši tāpēc mani darbi - objekti iegūst precizitāti tieši tādā saturā un formā.”

„Brīvais laiks ir narkotisks: tas ir dziļi personisks un ekskluzīvs, no tā iestājas atkarība un tas ir bīstams, jo liek zaudēt tagadnes un līdzcilvēku ritmu, brīvais laiks atver ilūziju un sapņu pasauli un, lai neieslīgtu galējībās, ar to ir jāprot apieties. Varbūt tālab čaklās sabiedrības piedāvātās ”receptes” brīvā laika tērēšanai ir tik standartizētas un garlaicīgas? Bet varbūt pat tās neviļus slēpj personisku alternatīvu?” Armīna Ozoliņa izstādes BRĪVAIS LAIKS kontekstā apcer mākslas zinātniece Māra Traumane.

Savukārt Ērika Boža izstāde tajā pašā ēkā, tikai stāvu zemāk piedāvā asredzīgus ikdienas vērojumus, sava veida „latviešu stāstus” par nepamanītām zīmēm un nozīmēm, ko slēpj mūsu ikdiena - veids, kā mēs dzīvojam, veids, kā iekārtojam mājokli, iepērkamies, domājam.

„Mākslinieks pastiprinātu uzmanību pievērš ne-vietām, kurām piemīt kļūdaina tulkojuma vai nepareiza stāsta potenciāls. Viņš vairs neiejaucas un neprovocē situācijas, bet vēro un komentē. Komentē izvēloties objektu vai situāciju, veidojot attēla kadrējumu. Stāstu jau rada veids kā mēs skatāmies uz pasauli, vai drīzāk kā mēs to ieraugām un ko no tās izvēlamies,” Ē. Boža jaunākos darbus komentē mākslas kritiķe un kuratore Solvita Krese.

Abas izstādes no 29. februāra līdz 30. martam būs skatāmas Andrejsalā, Andrejostas ielā 4 (ieeja no stāvvietas). Darba laiki: Trešdien - Sestdien 13.00-19.00, Svētdien 13.00-18.00.

Atklāšana: piektdien, 29. februārī plkst. 18.00.

Vairāk informācijas par izstādēm un māksliniekiem: www.lcca.lv  

Izstādes tapušas ar AB.LV Sabiedriskā labuma fonda, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Jaunrīgas attīstības uzņēmuma atbalstu. Informatīvie atbalstītāji: Laikraksts Diena, Portāls Delfi, Rīgas Laiks, Studija, Kultūras Forums, Satori.lv, Radio Naba.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties