Elīnas Ļihačevas un Lailas Halilovas kopīgi veidotā izstāde "Siltā āda"

Līga Lindenbauma, 10.07.2007., 13:43

2007. gada 12. jūlijā plkst. 19.30 Andrejsalā, Andrejostas ielā 4 (ieeja no stāvvietas) Laikmetīgās mākslas centra projektu telpā Ēdnīca tiks atklāta Elīnas Ļihačevas un Lailas Halilovas kopīgi veidotā izstāde "Siltā āda".

Par „Silto ādu”

Izstāde "Siltā āda" ir Elīnas Ļihačevas un Lailas Halilovas kopprojekts, kas sastāv no vairākām daļām - Lailas melnbaltām fotogrāfijām, Elīnas videofilmas un krāsu foto, kopīgi veidotām fotogrāfijām un tekstiem, kā arī mākslinieču pazīstamo vīriešu atbildēm uz speciāli sagatavotiem ankešu jautājumiem un no viņu iesūtītajām fotogrāfijām veidota 'vīriešu zelta siena'.

Laila klasisko melnbalto fotogrāfiju sērijā pievēršas dzīves baudīšanai, kas iespējama ar vienkāršu lietu un notikumu palīdzību. "Bildes ir par dzīves baudīšanu un cilvēkiem, par baudīšanu neskatoties ne uz ko. Tā ir cenšanās pierādīt, ka var dzīvot arī tā - viegli, viegli, tā lai prieks par sevi un citiem. Cilvēkiem, kuri ir laiski gulbju, kaķu, saldējuma, attiecību un visa kā dēļ."

Elīna krāsu fotogrāfijās atceras kādus pirms vairākiem gadiem notikušus dārza svētkus ģimenes lokā, kas tverti ar momentuzņēmumiem raksturīgo nejaušo kadru uzbūves principu. Vietas un tās fiksējošā kadra nenoteiktība neļauj precīzi noteikt ne redzamā notikuma laika, ne telpas kontekstu.

Mākslinieces kopīgi veidotajā izstādes daļā savieno fotogrāfijas un fiktīvas dienasgrāmatas tekstus.

Autonoma izstādes daļa ir abu mākslinieču pazīstamo vīriešu fotogrāfiju "zelta siena", kā arī viņu atbildes uz Elīnas un Lailas sastādītajām anketām, kas veidotas, imitējot iepazīšanās sludinājumu, zinātnisko aptaujas lapu un bērnu dienu atmiņu klažu stilistiku. Fotogrāfijas, kas māksliniecēm uzticētas kā aizpildīto anketas atbildētāju portreti, ļauj izstādes apmeklētājiem palūkoties uz varbūt arī sev zināmiem vīriešiem no skatpunkta, kādā viņi vēlas sevi prezentēt sabiedrības (šajā gadījumā Elīnas un Lailas) acīs. Fotogrāfijas un atbildes uz anketas jautājumiem izstādes apmeklētājiem būs pieejamas bukleta formātā, kurā būs lasāmas arī Ievas Astahovskas un Dāvja Sīmaņa esejas par "Silto ādu".

Par māksliniecēm

Elīna Ļihačeva ir aktīvi piedalījusies starptautiskās izstādēs, 2005. gadā galerijā "Ag7" bija skatāma mākslinieces personālizstāde "Kristians", viņa arī bijusi izstādes "Rudens 2004" laureāte. Māksliniece lielākoties darbojas krāsu fotogrāfijā, ar ziepjutrauku momentuzņēmumu estētiku fiksējot un atspoguļojot dažādus savas dzīves notikumus un apkārt esošos cilvēkus. Līdztekus fotogrāfijai Elīna Ļihačeva veido arī videodarbus.

Laila Halilova turpina klasiskās melnbaltās fotogrāfijas tradīcijas, izmantojot fotogrāfiju kā savveida piezīmju grāmatiņu, kurā fiksē apkārt esošo pasauli smalkās, izsvērtās kompozīcijās ar savdabīgu, netveramu vieglumu. Lailas Halilovas darbi tikuši eksponēti dažādās grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās. 2006. gadā iznāca mākslinieces fotogrāmata "Laila Halilova 36 EXP".

Abu mākslinieču pirmais kopprojekts "7 citroni" - fotogrāfijas un teksti - bija skatāms žurnāla "Foto Kvartāls" 1. numurā. Izstāde "Siltā āda" ir turpinājums abu sadarbībai.

Izstāde atvērta līdz 2007. gada 12. augustam
Darba laiks: C - S: 13.00 - 19.00; Sv: 13.00 - 18.00
Ieeja bezmaksas
Plašāka informācija: http://www.lcca.lv/projekti/silta_ada/  
Izstādi organizē: Laikmetīgās mākslas centrs
Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Arctic Paper, Radio Naba, Andrejsala


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties