Ceļojošā izstāde ”Eiropas Sociālā fonda projektu parāde”

Marta Romanova, 09.01.2008., 06:50

Atzīmējot Eiropas Sociālā fonda (ESF) 50. gadadienu un 3 gadu darbību Latvijā, Latvijas Republikas Finanšu ministrija piedāvā iedzīvotājiem apmeklēt fonda veikumam Latvijā veltītu ceļojošu izstādi „Eiropas Sociālā fonda projektu parāde”.

No 2008. gada 7.janvāra līdz 8.februārim izstāde būs apskatāma Rīgas, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Kurzemes plānošanas reģionos sabiedriski pieejamās vietās, kopā 24 pilsētās.

7.janvārī izstāde apskatāma Salaspilī (Kultūras namā „Rīgava”, Līvzemes ielā 7), 8.janvārī Olainē (Olaines vēstures un mākslas muzejā, Zemgales ielā 33), 9. janvārī Baldonē (Baldones pilsētas domē, „Pārupes”), 11.janvārī Rīgā (Bolderājas mūzikas un mākslas skolā, Gaigalas ielā 3) no pulksten 12:00 līdz 19:00. Ceļojošās izstādes atklāšanas pasākums notiks 10.janvārī pulksten 15:00 Rīgā, Kongresu namā (Kr.Valdemāra ielā 5, Jaunajā zālē).

„Ceļojošās izstādes mērķis ir ar konkrētu, jau īstenotu Eiropas Sociālā fonda projektu piemēru palīdzību iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar fonda sniegtajām iespējām nodarbinātības, izglītības un sociālās iekļaušanas jomā, kā arī veicināt līdz šim neaktīvo mērķa grupu iesaistīšanos sociālā fonda projektu sagatavošanā un īstenošanā,” norāda N.Broks, paužot cerību, ka izstāde varētu būt satikšanās vieta jau esošajiem fonda labuma guvējiem, kā arī tiem, kas par tādiem tikai kļūs.

Izstādes stendi ir cilvēku figūras, uz kurām izvietoti gan drukāti, gan video un audio formātā ierakstīti Latvijas cilvēku stāsti, radot dokumentālu interviju sēriju par pieredzi, kas radusies, izmantojot ESF piedāvātās iespējas nodarbinātības, izglītības un sociālās iekļaušanas jomā. Izstādes moto ir Jāņa Jaunsudrabiņa vārdi „Nav uz zemes tiks tumšas vietas, kur nedzimtu kāda gaiša doma”. Katrs no cilvēkiem ekspozīcijā stāsta par savu uzdrīkstēšanos, sasniegumiem un izjūtām pirms un pēc ESF piedāvāto iespēju izmantošanas. Uz stendiem izvietota arī informācija, kā iespējams saņemt finansējumu, un kādas prioritātes/pasākumus/aktivitātes ESF atbalstīs 2007.-2013. gada plānošanas periodā.

Kopumā 2007. - 2013.gada ESF ieguldījums būs 380 miljoni latu jeb aptuveni 165 lati uz vienu Latvijas iedzīvotāju. Tas ir vērā ņemams pieaugums, ja salīdzina ar iepriekšējo periodu, kurā no ESF tika saņemts 90 miljonus latu. Turklāt „vecā” perioda ESF atbalstāmajām nozarēm - nodarbinātībai, izglītībai, sociālajai iekļaušanai - klāt nākusi arī veselības nozare un administratīvo spēju stiprināšana, kuras ietvaros tiks veicināta sociālo partneru līdzdalība valstij svarīgu plānošanas procesu izstrādē.

ES fondu vadošā iestāde - Finanšu ministrija - izstādi organizē sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Ekonomikas ministriju, Sociālo pakalpojumu pārvaldi, Valsts izglītības attīstības aģentūru, Sabiedrības integrācijas fondu, Nodarbinātības valsts aģentūru un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

ESF aktivitātēm iespējams sekot līdzi mājas lapā www.esfondi.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
interesting news

betenMob

Dia duit, theastaigh uaim do phraghas a fháil.

RobertSax

Hi, roeddwn i eisiau gwybod eich pris.

Robertunsab


ienāktreģistrēties