„Rīgas mākslas telpā” Džemmas Skulmes personālizstāde

www.uksus.net, 09.04.2008., 07:20

Izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” apskatāma izcilās latviešu mākslinieces Džemmas Skulmes pēdējos gados vērienīgākā un sen gaidītā personālizstāde, kura būs skatāma līdz 20. aprīlim.

Māksliniece Džemma Skulme uzsver: „Cik vien iespējams, esmu piedalījusies pilsētas jaunās izstāžu zāles idejas īstenošanā. Gan visā Latvijā, gan arī mūsu galvaspilsētā Rīgā trūkst vizuālās mākslas darbu izstādīšanai atbilstošu un piemērotu telpu. Un tādēļ līdz šim liela daļa Latvijas mākslinieku vizuālās mākslas darbu ir palikuši neparādīti.”

Plašākam publikas vērtējumam tiks nodoti jauni mākslinieces darbi no cikla „Modelis”, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā. Izstādē mākslas baudītājiem būs skatāmi arī darbi no jau zināmā cikla „Putnubiedēkļi”, kā arī daudz gleznu un akvareļu, kas tapuši laika posmā no 1962. līdz 1975. gadam un jau sen netika eksponēti vai vispār nav izstādīti līdz šim.

„Laikmetīgās mākslas klasiķes, leģendārās gleznotājas Džemmas Skulmes personālizstāde ir īpašs notikums gan Rīgas Kultūras aģentūrai, gan Latvijas kultūrai. Šī ir mākslinieces vērienīgākā personālizstāde, un tas, ka to veidot ir uzticēts mums, ir gan liels gods, gan arī liela atbildība. Uzskatu, ka šī ir gada nozīmīgākā izstāde, kura būtu jāredz ikvienam,” atzīst Rīgas Kultūras aģentūras direktore Brigita Rozenbrika.

Kopumā apmeklētājiem „Rīgas mākslas telpas“ Lielo izstāžu programmā būs skatāmas 80 eļļas, akvareļa un akrila tehnikā radītās mākslinieces gleznas. Izstādē eksponēti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības fondiem, kā arī privātkolekcijās un mākslinieces īpašumā esošie darbi.

Džemma Skulme ir viena no slavenās mākslinieku Skulmju dzimtas pārstāvēm. Atzinību un atpazīstamību viņa guvusi gan kā talantīga gleznotāja, gan kā sabiedriskā darbiniece.

Džemma Skulme absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu; I. Repina Ļeņingradas glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta aspirantūrā ieguvusi mākslas zinātņu kandidāta grādu; ir LPSR Tautas māksliniece, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekle, Latvijas Mākslas akadēmijas goda doktore, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece.

Viņas personālizstādes notikušas mākslas izstāžu zālēs, muzejos un galerijās Krievijā, Austrijā, Vācijā, Kanādā un ASV.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 09.04.2008. 13:02:19
Komentāra reitings: 0

biju - patika.

mairis, 17.09.2008. 11:52:19 (ip:80.232.243.212)
Komentāra reitings: 0

Nekad neaizmirsīšu Džemmas Skulmes uzrakstīto dzejoli, ko viņa lasīja televīzijā daudzus gadus atpakaļ. Tas bija tad kad nomira PSRS ģenerālsekretārs Leonīds Brežņevs. Tas dzejolis bija veltīts viņam un saakās tur bij tāds teksts: "Mans mīļais tēti Leonīd, kādeļ Tu mani atstāji...". Un atmodas laikā viņa bija tik liela patriote, ka vemt gribās, arī tagad. Vai Jūs Džemmas kundze nevarētu vēlreiz šo dzejoli nolasīt un publicēt?

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties