Konkursā "Dizains 2008" rekordliels dalībnieku skaits

Inga Bite, 30.03.2009., 21:41

Šodien, 31. martā, Mēbeļu un interjera centrā Spice 2. stāvā notiks žurnāla Deko konkursa Dizains 2008 izstādes atklāšana un laureātu apbalvošana.

Šis gads konkursam ir īpašs ar rekordlielu dalībnieku skaitu – šogad izstādei tika pieteikti 95 darbi. Labākos pašmāju dizaineru darbus interesenti izstādē Dizains 2008 Mēbeļu un interjera centrā Spice 2. stāvā varēs aplūkot līdz šī gada 24. aprīlim.

"Šogad līdz ar pieteikto darbu skaita palielināšanos konkursā Dizains 2008 ir pieaugusi arī iesniegto darbu kvalitāte. Turklāt skaidri redzams, ka augstākās kvalitātes meklējumus dizaineri centušies apvienot ar radošumu, izdomas bagātību un funkcionalitāti. Lai dizainera darbu sāktu ražot, nepietiek tikai ar lielisku pieteikumu, ir jārada dizains, kuru daudzi vēlas pirkt un kāds grib arī ražot. Tas ir daudz sarežģītāk nekā radīt kādu vienu lietu un gaidīt tai pircēju," skaidro konkursa Dizains 2008 izstādes kuratore un žurnāla Deko galvenā redaktore Sandra Zaiceva.

No 95 iesniegtajiem darbiem izstādē šogad piedalīsies 66. Visplašāk pārstāvētā ir rūpnieciskā dizaina koncepcijas kategorija, tajā uz otro kārtu un attiecīgi arī uz darbu izstādi tika izvirzīti 26 darbi. Unikālā dizaina kategorijā startēja 18 darbi, rūpnieciskā dizaina kategorijā - 17 darbi. Savukārt jaunieviestajā kategorijā Tautas dizains pēc darbu atlases uz otro kārtu tika izvirzīti seši darbi.

"Ar pašmāju dizaineru veikumu var iepazīties arī ikviens Mēbeļu un interjera centra Spice apmeklētājs, paplašinot redzesloku par kvalitatīvu, tepat Latvijā radītu dizainu. Tāpēc esam priecīgi, ka Deko konkurss norisinās tieši Mēbeļu un interjera centrā Spice – vietā, kur pircēji iegādājas ne tikai mēbeles, bet arī dizaina priekšmetus un aksesuārus mājoklim," apgalvo Mēbeļu un interjera centra Spice direktors Raimonds Ozoliņš.

Deko Latvijas dizaina konkurss norisinās jau kopš 2003. gada. Tajā labākie pašmāju dizaineri tradicionāli tika apbalvoti trīs kategorijās - Rūpnieciskais dizains, Rūpnieciskā dizaina koncepts un Unikālais dizains. Šogad, lai piesaistītu plašāku dalībnieku loku, īpaši tika aicināti piedalīties arī tautas amata meistari, radot ceturto kategoriju.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties