Klajā nāk Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes „Dievs, Tava zeme deg!” DVD

Liene Jakovļeva, 03.03.2008., 07:07

15. martā plkst. 18.00 Vecajā sv. Ģertrūdes baznīcā tiks prezentēts jauns DVD - Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes „Dievs, Tava zeme deg!” ieraksts, kas papildināts ar bagātīgiem videomateriāliem par kantātes autoriem un kamerkori „Ave Sol”.

DVD prezentācijas datuma un vietas izvēle nav nejauša, jo tieši 15. martā 1944. gadā ļaužu pārpilnajā Vecajā sv. Ģertrūdes baznīcā notika Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes „Dievs, Tava zeme deg!” pirmatskaņojums.

Jaunajā DVD kantāti ieskaņojis Rīgas kamerkoris „Ave Sol” diriģenta Imanta Kokara vadībā kopā ar solistiem Jāni Sproģi, Egilu Siliņu un ērģelnieku, Lūcijas Garūtas skolnieku Aivaru Kalēju. Prezentācijas koncertā 15. martā baritona partija uzticēta jaunajam solistam Armandam Siliņam, bet kantāti diriģēs Uldis Kokars.

Līdzās kantātei, kuras skanējuma īpaši emocionālo saviļņojumu rada unikālu vēsturisko dokumentālo kadru konteksts, DVD ietverti izsmeļoši videomateriāli par komponisti Lūciju Garūtu, dzejnieku Andreju Eglīti un kamerkori „Ave Sol”.

Atmiņās par Lūciju Garūtu dalās viņas skolnieks mūzikas vēsturnieks Oļģerts Grāvītis un Lūcijas Garūtas fonda vadītāja Daina Pormale, apkopoti arī bagātīgi fotomateriāli un kinokadri, kas atspoguļo izcilās latviešu mūziķes dzīvi un muzikālo darbību.

Materiālu par Andreju Eglīti veido paša dzejnieka stāstītais, kā arī vēsturiski kinokadri un fotogrāfijas.

Apkopoti arī dažādos laika periodos fiksēti materiāli no kamerkora „Ave Sol” vēstures, bet atmiņas un emocijas atklāj diriģents Imants Kokars, kā arī dažādu paaužu kora mākslinieki Maija Amoliņa, Ingus Pētersons un Elīna Libauere.

DVD tapis Jura Podnieka studijā, to veidojusi režisore Antra Cilinska, operatori Uldis Millers, Kaspars Braķis un Andrejs Verhoustinskis. DVD vāka noformējumam izmantota Ritas Kronbergas glezna, kas tapusi, māksliniecei iedvesmojoties no kantātes atskaņojuma koncertzālē „Ave Sol”. Gan kantātes, gan arī pārējo videomateriālu teksti DVD tulkoti angļu valodā, ekrānā lasāmos tekstus tulkojusi Laima Asja Bērziņa, kā arī Velta Sniķere, kura no Anglijas ieradīsies īpaši uz DVD prezentācijas pasākumu.

15. martā plkst. 18.00 Vecajā sv. Ģertrūdes baznīcā skanēs kantāte „Dievs, Tava zeme deg!”, apvienojot koncerta dzīvo skanējumu ar ekrānā redzamo materiālu, pirmizrādi uz lielā ekrāna piedzīvos arī pārējie jaunā DVD materiāli.

Ieeja pasākumā par ziedojumiem.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties