Latvijas dejotāji mēģinās uzstādīt jaunu pasaules rekordu kategorijā „garākā deja”

Ineta Zalāne, 07.10.2008., 17:45

Šī gada 25.oktobrī, plkst.12:00 Latvijas tautas deju ansambļi vienosies kopīgā dejā, lai mēģinātu uzstādīt jaunu pasaules rekordu kategorijā „garākā deja”.

Jauna pasaules rekorda uzstādīšana plānota kā tautas deju kolektīvu apsveikums Latvijas valsts neatkarības 90 gadadienā. Vairāk nekā 1500 dejotāju vienosies vienā no cēlākajām un spilgtākajām latviešu dejām, kas izturējusi laika pārbaudi - „Gatves dejā”, lai izdejotu to cauri pašai Vecrīgas sirdij. Dejotāju gatve vīsies no Latvijas Universitātes ēkas Raiņa bulvārī 19 līdz Rīgas Tehniskās universitātes ēkai Kaļķu ielā 1.

„Gatves deja” ir viena no spilgtākajām latviešu dejas būtības atklājējām. Augumu staltumā un kustību nesteidzīgajā cēlumā tiek izteikts solījums, ko cilvēki dod cits citam – mūžu nodzīvot stalti, skaisti un gaiši. Ar dejas simbolismu tiks atgādināts par harmoniskas un vienotas sabiedrības būtiskumu.

Pasākuma idejas autors ir tautas deju ansamblis „Vektors”, kas šī gada rudenī ar diviem koncertiem atzīmēs savas pastāvēšanas 50 gadadienu. Ansambļa ilggadējais vadītājs, Dziesmu un Deju svētku virsvadītājs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Uldis Šteins norāda, ka šim pasākumam izvēlēta „Gatves dejas” etnogrāfiskā horeogrāfija, lai svētku priekšvakarā vēlreiz padomātu par to, no kurienes mēs nākam, kurp dodamies, par mūsu tautas vērtībām un tās spēku.

Kā neatkarīgie novērotāji jauna pasaules rekorda uzstādīšanas mēģinājumam tiks pieaicināti Latvijā pazīstami un uzticību iemantojuši sabiedrības locekļi. „Vektors” dejotāju pulkā aicinājis piedalīties Rīgas deju kolektīvus un tuvāku un attālāku rajonu dejotājus.

„Šī neparastā pasaules rekorda uzstādīšana Rīgas centrā ir viens no daudzajiem pasākumiem, ar kuriem galvaspilsēta sagaida savas valsts apaļo gadskārtu. Apzināmies, ka tieši šādi unikāli un pārsteidzoši notikumi ir tie, kuri spēs Rīgai pievērst pasaules uzmanību un nodrošinās Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2014.gadā,” akcentē Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Pasākuma organizatori - Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubs; sadarbības partneri - „Latvijas Radio 3 – Klasika”, TDA „Dancis”, „TDA „Līgo”, Latvijas Universitātes fonds „Juventus”, finansiālie atbalstītāji - Rīgas dome.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties