Dejas diena 29.aprīlī

LJTI, 16.04.2008., 06:30

Starptautisko Dejas Dienu (UNESCO) atzīmē visā pasaulē. Šogad pie mums tā tiks svinēta 3 dienu garumā - no 27.līdz 29.aprīlim ikviens varēs apmeklēt dejas klases, skatīties izrādes un "ielekt" dejotāja ādā.

Lielākā daļa pasākumu ir bez maksas! Nepalaidiet garām un esiet gatavi varoņdarbiem!

27.aprīlī dažādās Rīgas deju zālēs profesionāli dejotāji un horeogrāfi (Olga Žitluhina, Ilze Zīriņa, Guntis Spridzāns, Arnis Siliņš, Agris Daņiļevičs, Elīna Breice, Rūta Nordmane u.c.) vadīs bezmaksas laikmetīgās dejas meistarklases, kuras ir aicināti apmeklēt ikviens interesents. Tajā pašā dienā arī Valmierā notiks vairākas bezmaksas deju meistarklases.

28.aprīlī vairāki horeogrāfi vadīs meistarklases ārpus Rīgas. Tuvāka informācija, apraksti un meistarklašu grafiks http://www.dejasdiena.lv/  

29. aprīlī Latvijā pirmo reizi notiks eksperimentālo horeogrāfiju veidošana, kurā apvienosies gan dejas profesionāļi, gan vienkārši dejas interesenti, lai atbildētu uz jautājumu Kā ir būt dejotājam?
Dienasvidū dažādās Rīgas deju zālēs strādās vairāk kā desmit horeogrāfi, kas veidos trīs līdz piecu minūšu garu priekšnesumu, kurā kā dejotājs ir aicināts piedalīties ikviens. Tajā pašā vakarā neformālā un eksperimentālā gaisotnē Dailes teātra lielajā zālē plkst. 20:00 visi horeogrāfi un dejotāji demonstrēs skatītājiem kāds ir rezultāts, strādājot pie profesionāla horeogrāfa tikai divas stundas!

”Dejas dienas” ietvaros notiks arī "Laikmetīgās dejas izrādes", kuras izpildīs Latvijas Kultūras akadēmijas modernās dejas horeogrāfijas programmas studenti. Tās veidojuši ne tikai pašmāju horeogrāfs Guntis Spridzāns, bet arī pieaicinātie vieshoreogrāfi Benno Vorhams no Zviedrijas un Virpi Junti no Somijas.

Izrādes notiks:
27.aprīlī 18:00 Valmieras Kultūras centrā
28.aprīlī 20:00 Rīgā Dailes teātra Mazajā zālē
29.aprīlī 18:00 Jelgavas Kultūras namā
Biļetes: Valmieras Kultūras centrā, Jelgavas Kultūras namā un Biļešu Paradīzes kasēs (http://www.bilesuparadize.lv/)

Tuvāka informācija: http://www.dejasdiena.lv/  

Dejas Dienu jau trešo gadu rīko Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes atbalstu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties