Daugavpils Māla mākslas centra atklāšana
Edvins Aksjonovs, 30.09.2010., 08:432008. – 2010.gadā Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde un Utenas Novadpētniecības muzejs realizēja Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu "Kreatīvā tūrisma attīstība, izveidojot Māla mākslas centrus Daugavpilī un Utenā ".
Šodienas Daugavpils Māla mākslas centrā keramiķiem paveras radošas iespējas strādāt – veidot, virpot, glazēt, apdedzināt... jaunās, renovētās ar modernizētām iekārtām darbnīcās. Bez renovācijas darbiem ēkā projekta ietvaros tika labiekārtots pagalms; izveidota malkas cepļa novietne,konferenču un vasaras izstāžu zāle; tika veikts pētījums par Latgales podniecību un keramiku un uz tā pamata izdots katalogs četrās valodās ar nosaukumu "Zemes mantojums"; Daugavpils pilsētas svētku ietvaros 2009.gadā tika organizēts Māla mākslas festivāls; veikta apmācības programmas izstrādāšana – grāmata četrās valodās; organizētas nodarbības bērniem; organizētas keramiķu meistarklases sabiedrībai, izdoti mārketinga materiāli, izveidots darba apģērbs un aprīkojums.
Plašs ēku renovācijas un kultūras aktivitāšu loks notika arī pie projekta kolēģiem Lietuvas pusē.
2010.gada novembrī projekts būs noslēdzies, atliek tikai novēlēt pilnvērtīgu un radošu ceļavēju visiem keramiķiem, kas darbosies Daugavpils Māla mākslas centrā – tā veicinot kultūras un kreatīvā tūrisma attīstību Daugavpilī, popularizējot Latgales keramikas un podniecības tradīcijas kā kultūras mantojuma vērtības.
Norise: plkst. 15:00
– Daugavpils Māla mākslas centra atklāšana
– Keramiķu darbu izstādes atklāšana "Tautas Lietišķās mākslas studijai LATGALE – 30"
Astoņdesmitajos gados ievērojamais meistars no slavenas Silajāņu podnieku dzimtas Staņislavs Vilcāns ap sevi pulcēja domubiedrus – kopā 16 meistarus, kuri apvienojoties nodibināja studiju "Latgale". Pirmais tās vadītājs 1980.g. bija Jānis Žugovs, no 1981. – 1992.g. Ausma Skirmante, bet kopš 1996.g. – Lilija Zeiļa.
Daugavpils keramiķu studija ir pirmā Latgalē, kas ieguvusi Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu. Tajā kopš dibināšanas kopā darbojas gan tautas daiļamata meistari, gan amatnieki, gan keramiķi ar akadēmisko izglītību. Savos darbos Latgales keramikas tradīcijas turpina un ir daudzveidīgi savos radošajos meklējumos Lilija Zeiļa, Jānis Saikovskis, Marija Saikovska, Ligita Pakne, Ilona Šauša, Valentīns Petjko, Vladislavs Zabiņako, Līga Čible, Mairita Folkmane. Podniecības tradīcijas tiek popularizētas piedaloties dažādos lokāla, valsts un starptautiska mēroga kultūras dzīves notikumos: izstādēs, mūzikas un mākslas festivālos, Dziesmu svētkos, gadatirgos, publiskās cepļu kurināšanās, Mākslas dienās u.c. pasākumos. Starptautiska atzinība gūta Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Polijā, Austrijā, Vācijā, Spānijā, Portugālē, Anglijā, Nīderlandē, Norvēģijā un Francijā.
12.oktobrī plkst 15.00 aicinām daugavpiliešus un pilsētas viesus uz Daugavpils māla mākslas centru, kur Daugavpils keramiķu darbu izstāde ar savu dažādību izdaiļos un papildinās rudens bagāto krāsu gammu mūsu pilsētā.
TedSax
It’s so refreshing to read quality content!online unsecured personal loans
Your writing style is just amazing!best quick personal loans online