No 2008.gada 15.septembra līdz 25.septembrim Daugavpilī notiek starptautiskais plenērs „Marks Rotko 2008”

Daugavpils pilsetas domes Kulturas parvalde, 11.09.2008., 11:20

Plenēra atklāšanas pasākums paredzēts 15.septembrī plkst.17.30 topošajā Marka Rotko mākslas centrā Daugavpils cietokšņa Arsenālā.

Atklāšanas pasākumā skanēs Aivara Broka klavierimprovizācijas „Untitled/Bez nosaukuma” par M.Rotko gleznām. Apmeklētāji varēs skatīt Maikla Džonsona(ASV) filmu „Rotko Daugavpilī”.

Šogad plenērā piedalīsies 11 dalībnieki no 7 valstīm: Ukrainas, Baltkrievijas, Itālijas, Vācijas, Dānijas, Krievijas un Latvijas.

15. septembrī plkst. 14.00 Daugavpils Kultūras pārvaldes telpās notiks M.Rotko mākslas centra saturiskās koncepcijas padomes izveides sēde, pulcinot kopā gan vietējos, gan starptautiskos mākslas un kultūras ekspertus, kristīgo konfesiju pārstāvjus, Daugavpils domes un LR Kultūras ministrijas pārstāvjus.

16. septembrī paredzētas mākslinieku individuālās prezentācijas. Cerams, ka tas vairāk spēs satuvināt māksliniekus, tā dodot iespēju katram atrast sev radniecīgus žanra piekritējus.

No 17. septembra līdz 24. septembrim Daugavpils Universitātes Mākslu katedras un Daugavpils Mākslas vidusskolas „Saules skola” darbnīcās ritēs mākslinieku radošais darbs.

Vakaros paredzētas izglītojošas lekcijas, kā arī vairāku filmu demonstrējumi. Viena no tām, BBC televīzijas uzņemtā režisora Izi Morgenšterna filma par Marku Rotko, daudziem būs patīkams atklājums vai atkalredzēšanās ar šo darbu.

Māksliniekiem tiks piedāvātas, jau par tradīciju kļuvušās, ekskursijas pa pilsētu, Cietoksni, Daugavpils dievnamiem, Latgali un Latvijas svētvietu Aglonu.

20. septembrī no plkst. 10.00 līdz 13.30 mākslas darbnīcu atvērto durvju dienā pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs apmeklēt mākslinieku radošās darbnīcas un iepazīties gan ar māksliniekiem, gan ar tehnikām, kādā viņi strādā, gan ar viņu radītajiem darbiem.

24. septembrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 plenēra dalībniekiem un visiem mākslas interesentiem Daugavpils Universitātes Mākslu katedras telpās lekcijas vadīs Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Eduards Kļaviņš (Latvija) un Sanktpēterburgas Universitātes profesore Tatjana Jurjeva (Krievija).

24. septembrī plkst. 16.30 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta arī Daugavpils mākslas vidusskolas „Saules skola„ audzēkņu plenēra „Marks Rotko 2008” darbu izstāde.

Starptautiskā plenēra „Marks Rotko 2008” darbu izstāde tiks atklāta Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 25.septembrī plkst. 16.00 mākslinieka M. Rotko 105-ajā dzimšanas dienā. Pēc tradīcijas plenēra darbi tiks dāvināti topošajam M. Rotko centram. Jāatzīmē, ka iepriekšējo plenēru darbi šogad tika izstādīti I Baltijas biennālē Sanktpēterburgā, kur ieguva galveno Djagiļeva fonda balvu.

Plenēra noslēgumā - plkst. 18.00 plenēra dalībnieki un viesi tiek aicināti apmeklēt Liepājas simfoniskā orķestra koncertu Daugavpils Latviešu kultūras centrā.

Plenēru rīko Daugavpils pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Universitāti , Daugavpils Mākslas vidusskolu „Saules skola”, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Daugavpils reģiona mākslinieku asociāciju.

Plenēru atbalsta Daugavpils pilsētas dome un „Trasta komercbanka”, kas šādā veidā vēlas turpināt pasaules praksi - mākslas mecenātisma tradīcijas. Jācer, ka Marka Rotko vārds un atlasi izgājušie mākslinieki neliks viņiem vilties un plenērs iegūs sev pastāvīgu partneri savu nodomu realizācijai.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties