Daugavas dienas pasākumi Rīgā 24. maijā

Annija Senakola, 20.05.2008., 07:45

Šā gada 24. maijā, sestdienā, ar Daugavgrīvas cietokšņa 400 gadu jubilejas svinībām Daugavgrīvas cietoksnī un folkloras pasākumiem Rīgas centrā atzīmēs Daugavas dienu.

Rīgas domes Kultūras departamenta Bolderājas Mūzikas un mākslas skola (MMS) 24. maijā no plkst. 12.00 līdz 18.00 Daugavai veltītajos svētkos ikvienu aicina bez maksas apmeklēt un svinēt Daugavgrīvas cietokšņa 400 gadu jubileju sešu stundu garumā Daugavgrīvas cietoksnī (Flotes iela 1B).

Nozīmīgs notikums būs Ievas Oses grāmatas „Daugavgrīvas cietokšņa būvvēsture” prezentācija. Svinību laikā varēs skatīties Valsts kino arhīva materiālus par ūdeņiem ap Bolderāju un Daugavgrīvu. Godinot Daugavgrīvas I latviešu strēlnieku bataljonu, demonstrēs Jura Podnieka 1982. gada filmu „Strēlnieku zvaigznājs”, kā arī LTV raidījuma „Ielas garumā” ierakstu par Daugavgrīvu.

Varēs apskatīt Bolderājas MMS Mākslas nodaļas audzēkņu un pasniedzēju darbus, dažādu laiku karavīru formastērpus, ieročus un sadzīves priekšmetus, ieskatīties topošā muzeja krājumā un aplūkot izstādi „Baroks Bolderājā”, piedaloties baroka laika mūziku grupai „Shakespeare's Consort”. Ikvienam būs iespēja uzkāpt uz Jūras spēku kuģa blakus cietoksnim - Buļļupē.

Pasākumā uzstāsies Valsts Policijas pūtēju orķestris, Jūras akadēmijas Jūrskolas vokālais ansamblis, Bolderājas MMS Mūzikas nodaļas audzēkņi, pasniedzēji un orķestris, kā arī pūtēju kvintets „Live Brass” un Olgas Žitluhinas deju teātris.

„Līdz ar mūziku, grāmatas prezentāciju, kino arhīva materiāliem, izstādi un citām kultūras aktivitātēm svētku noskaņās atdzīvosies vide, kas nes 400 gadu senu vēstures un kultūras mantojumu,” stāsta Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle. „Ļoti svarīgi ir izzināt un kopt katras Rīgas vietas īpašās vērtības, veidojot kultūras notikumus ne tikai pilsētas centrā.“

Par Daugavgrīvas cietokšņa dibināšanas gadu nosacīti var pieņemt 1608. gadu, kad zviedri Daugavas jaunās grīvas kreisajā krastā uzcēla četrstūra nocietinājumu jeb skansti, lai uzraudzītu kuģniecību Daugavā un Lielupē. Cietoksnis piedzīvojis poļu, zviedru, krievu, vācu un pašu valsts laikus, tāpēc tā vēsturē ir dažādu tautu un kultūru savijums, kas izpaudās plānošanas un būvniecības prasmē, militārajā jomā, sadzīvē. Katrs laika periods cietokšņa vēsturē raksturo tā laika pasaules skatījumu un kultūru.

Savukārt 24. maijā no plkst. 16.00 līdz 23.10 notiks Daugavas dienas svētku sarīkojumi Bērnu un jauniešu folkloras svētku Nacionālā sarīkojuma „Pulkā eimu, pulkā teku 2008” ietvaros. Pasākumu programmā plkst.18.00 paredzētas bērnu un jauniešu folkloras kopu uzstāšanās, dziedāšana un muzicēšana rotaļas un spēles Rīgas Rātslaukumā, uz Triangula bastiona terases, kā arī pie Pēterbaznīcas. Savukārt Rīgas Tehniskajā universitātē plkst. 16.00 notiks Nacionālo folkloras konkursu uzvarētāju koncerts, plkst. 20.30 Mazajā zālē - Daugavas dienas stāstu, pasaku un anekdošu virpulis, bet Lielajā zālē - Daugavas dienas danču vakars. Plkst. 22:45 Daugavmalā sadziedāsies folkloras kopas, daudzinot Daugavu ar Saulrieta dziesmām.

Daugavas dienu pasākumus finansiāli atbalsta Rīgas domes Kultūras departaments. Plašāka pasākumu programma Rīgas domes Kultūras departamenta mājas lapā: www.rdkd.lv  


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties