Dailes Teātra vasaras festivāls Siguldā
Liene Jakovleva, 05.06.2008., 06:37Pateicoties Siguldas novada cilvēku ieinteresētībai un gatavībai pie sevis uzņemt ciemiņus, šogad Dailes teātra Vasaras festivāls no Stāmerienas pārceļos uz Siguldu. Festivāls 21. jūnijā noslēgs Dailes teātra 2007./2008. gada sezonu.
Atgādinot, ka Vasaras festivāli līdz šim rīkoti Stāmerienā 2005. un 2006. gadā, Festivālu Siguldā jāuzskata gan par tradīcijas turpinājumu, gan jauna ceļa aizsākumu. Arī šogad Festivāls tiks veidots kā notikums visai ģimenei, kurā sev interesanto varēs atrast lieli un mazi skatītāji ar dažādām interesēm un atšķirīgām gaumēm.
Sigulda ir mīlestības, parku, vēstures un skaistu nostāstu pilsēta, kas īpaši krāšņi uzziedējusi pēc pilsētas 800gades svinībām pagājušajā gadā. Dailes teātris, Siguldas vides un cilvēku iedvesmots, šogad Festivālu svinēs Siguldā, divos vasaras festivālos Stāmerienā uzkrāto pieredzi apaudzējot ar jauniem impulsiem un krāsainām idejām.
Festivāls notiks vairākās norises vietās - viena no tām būs Pilsdrupu estrāde, kur plkst. 14.00 skanēs Dailes teātra aktieru koncerts „Vien mirtes un rozes”, Emīla Dārziņa, Raimonda Paula un Jāņa Jurkāna koncertstāsts „Melanholiskais valsis” (plkst. 21.00) un tam sekojošie Dailes teātra Dziesmu svētki (plkst. 23.00).
Daudz notikumu plānoti Svētku laukumā - Festivāla viesa RīBēJa MuTe mūzikls „Klase” (plkst. 13.00), Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikla „Burvis no Oza zemes” koncertuzvedums (plkst. 16.00) ar Siguldas 3. pamatskolas ansambļa un Siguldas Mākslas skolas audzēkņu līdzdalību, aktieru Jāņa Paukštello, Andra Bērziņa un Vara Vētras programma bērniem „Pasaka un Nesaka” (plkst. 18.00), kā arī balle, kurā spēlēs grupa „Zelta Vilks”. Tradicionālajā „Fototeltī” ar kostīmu un grima palīdzību būs iespēja pārtapt dažādos tēlos un tikt iemūžinātiem fotogrāfijās. Iecerētas arī īpašas autogrāfu stundas.
Plkst. 14.00 Pilsētas Kultūras namā Staņislava Vispjaņska simbolisko lugu „Kāzas” rādīs Dailes teātra 9. studija - LKA III aktieru kursa studenti.
Pagasta Kultūras namā šajā laikā (plkst. 14.00) notiks Festivāla viesa Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde - Noras Ikstenas dzīves stāsti divās daļās „Amariļļi”.
Pilsētas Kultūras namā plkst. 18.30 notiks Mārtina Makdonas traģikomēdijas „Līnenas skaistumkaraliene” izrāde.
Dabas un kultūrvides iniciatīvu centrā (Baltajā pilī) iecerēts aktrises Olgas Dreģes portrets (plkst. 16.00), bet Siguldas Romas Katoļu baznīcā - Rēzijas Kalniņas un Ģirta Ķestera programma (plkst. 18.00).
Koncertzāle „Baltais flīģelis” būs divu koncertu norises vieta - plkst. 15.00 ar programmu „Suitu mēle” tur uzstāsies Dailes teātra draugs Latvijas Radio koris, bet plkst. 19.00 programmu „Mūzika no Dailes teātra izrādēm” spēlēs Festivāla viesis Vidzemes kamerorķestris.
Aktivitātes plānotas arī Siguldas dzelzceļa stacijā, kur varēs apskatīt Mārtiņa Vilkārša darbu izstādi, kā arī noskatīties Ilzes Vītoliņas tērpu skati (plkst. 15.30).
Festivālu plkst. 13.00 atklās gājiens, kas no Svētku laukuma vedīs uz Pilsdrupu estrādi.
Arī šogad līdzās biļetēm uz atsevišķiem pasākumiem nopērkamas Dienas biļetes, kuru cenas, atkarībā no sēdvietām, ir 8, 10, 15, 20 un 25 lati. Dienas biļetē iekļauts koncerts „Vien mirtes un rozes”, „Melanholiskais valsis” un Dailes teātra Dziesmu svētki. Pasākumi Svētku laukumā iekļauti jebkuras biļetes cenā.
Skolniekiem, studentiem, pensionāriem un grupām sākot no 15 cilvēkiem - atlaide 10% (atlaides nesummējas). Skolnieku, studentu un pensionāru biļetes derīgas, uzrādot apliecību. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas, negarantējot atsevišķu sēdvietu.
Biļetes nopērkamas Dailes teātra un „Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv
Dailes teātra vasaras festivālu Siguldā atbalsta Siguldas novada dome un SIA „Auto Īle un Herbst”, apdrošināšanas akciju sabiedrība ERGO Latvija, ELVI un SIA ”Moduls”.
Mārtiņa VilkāršA darbu izstāde
Siguldas dzelzceļa stacija
Plkst.13.00-19.00
Dailes teātra galvenais mākslinieks Mārtiņš Vilkārsis izstādē atklāj vienu no savas darbības krāsainākajām šķautnēm - fotogrāfiju. Siguldas dzelzceļa stacijas logos izvietosies viņa nesenākais veikums - īpatnējs skatījums uz seno un mūžam vilinošo masku pilsētu Venēciju.
Festivāla viesis
Rībēja Mute
Jānis Ķirsis, Normunds Beļskis
Klase
mūzikls jauniešiem
Svētku laukums
Plkst.13.00
Mūzikls jauniešiem "Klase" savu pirmizrādi piedzīvoja 2007. gada 9. martā.
Mūzikls stāsta par attiecībām starp pusaudžiem. Tie ir jaunieši no dažādām ģimenēm, kas pārstāv dažādus sabiedrības slāņus, bet kurus vieno mācības vienā klasē.
Mūziklā "Klase" ikviens skatītājs var ļauties aizraujošai rokenrola dejai kopā ar skolotājiem, repot kopā ar izrādes varoņiem Didzi un Andri, ielūkoties Kriša un Annas mīlestībā, kas visspilgtāk izskan dziesmā "Nes mani, nes":
"Mēs būsim kā dziesma virs sveces liesmas,
Kā Tava elpa no mīlas dziesmas,
Un pagaisīs mākonis, nebūs vairs briesmas -
Mēs degsim kā dziesma virs sveces liesmas."
Librets - Normunds Beļskis
Mūzika - Jānis Ķirsis (20 gadi, Rīgas Doma kora skolas šī gada absolvents)
Režija - Juris Rijnieks
Scenogrāfija - Kristians Brekte
Kostīmi - Indra Miklāva
Horeogrāfija - Anna Ķirse
Galvenajās lomās: Kaža (Kārlis Būmeistars) un Annija Putniņa.
Lomās: Dace Volfarte (skolotāja Jana), Baiba Berķe (direktore), Niks Matvejevs (policists), Juris Ādamsons (informātikas skolotājs), Māris Jonovs (Annas brālis), Iveta Grunde (Annas mamma), Kristians Kareļins (fizkultūras skolotājs), jaunietes un jaunieši no Rīgas Latviešu biedrības vokālās studijas "Knīpas un knauķi", Rīgas Doma kora skolas, kā ar grupas "Framest" u.c. (Elīna Šmukste, Daumants Kalniņš, Mikus Abaroniņš, Edgars Znutiņš, Uldis Siliņš, Jānis Liepiņš)
Vien Mirtes Un Rozes
Dailes teātra aktieru koncerts
Pilsdrupu estrāde
Plkst.14.00
Dailes teātra vīriešu piedzīvojumi un pārdzīvojumi izskanēs nenopietni teatrālos kontekstos un zemtekstos komponistu Raimonda Paula, Jura Kulakova un Gunāra Rozenberga dziesmās ar dzejnieka Leona Brieža vārdiem.
Koncertā piedalās Dailes teātra vīrieši un ne tikai... - ... - Juris Bartkevičs, Ģirts Ķesteris, Pēteris Liepiņš, Jānis Paukštello, Valdis Liepiņš, Harijs Spanovskis, Artūrs Skrastiņš, Lauris Subatnieks, Intars Reࢲetins, Dainis Gaidelis, Juris Frinbergs, Gints Grāvelis, Artis Robežnieks, Lauris Dzelzītis, Ivars Auziņš, kā arī Ieva Pļavniece, Ilona Balode, Rudīte Būmane un Ilze Ķuzule.
Koncertā piedalās mūziķi Juris Vaivods, Gints Žilinskis, Uģis Tirzītis, Bruno Priekulis un Tālis Gžibovskis.
Režisors - Mihails Gruzdovs
Muzikālais vadītājs - Juris Vaivods
Scenogrāfs - Gints Sippo
Kostīmu konsultante - Ieva Kauliņa
Kustību konsultante - Inga Krasovska
Festivāla viesis - Latvijas Nacionālais teātris
Nora Ikstena
Amariļļi
dzīves stāsti divās daļās
Pagasta Kultūras nams
Plkst.14.00
Viena diena lielās dzīves plūdumā un mazo cilvēku likteņos liek apstāties un aizdomāties par brīvības spožumu un postu, kas mums piešķirts piedzimstot. Dzīves stāstu skaistā un smeldzīgā drāma pietuvina atklāsmei par dzīvi, kāda tā ir un par mūsu izvēlēm. Viss izrādās cieši saistīts- likteņi un rīcības, nejaušības un nolemtības. Tomēr ieraudzīt dzīves tuvplānu nenozīmē no tās nobīties. Tieši otrādi- mīlēt to no visas sirds. Dzīve ir dzīve ir dzīve.
Dzīve nav rožu dārzs. Tā ir ābeļdārzs. Ar skaistajiem, saldajiem augļiem, kas pēkšņi kā dūre mums ietriecas sejā.
Režisore - Ināra Slucka
Scenogrāfs - Māris Ruskulis
Kostīmu māksliniece - Kristīne Abika
Gaismu māksliniece - Alda Priedniece
Lomās:
Ada - Zane Jančevksa
Naģe - Gunta Virkava
Mia - Līga Vītiņa
Ella - Ausma Ziemele
Māte - Helga Dancberga
Francis - Ēriks Brītiņš
Šoferis - Gundars Grasbergs
Staņislavs Vispjaņskis
Kāzas
Dailes teātra 9. studijas - Latvijas Kultūras akadēmijas Iii aktieru kursa studentu izrāde
Pilsētas Kultūras nams
Plkst. 14.00
Simboliska luga vienā daļā
No poļu valodas tulkojis Māris Salējs
Darbu, kurā skartas poļu tautai aktuālās un sāpīgās nacionālās tēmas, iestudējuši pedagogi un režisori Mihails Gruzdovs un Indra Roga kopā ar Dailes teātra 9. studiju - Latvijas Kultūras akadēmijas (Lka) Iii aktieru kursu. Izrāde tapusi īpaši teātra festivālam Wyspianski 2007, un tās pirmizrāde notika Krakovā 2007. gada 26. novembrī.
Poļu dzejnieka, dramaturga, gleznotāja, grafiķa un arhitekta S. Vispjaņska (1869-1907) daiļrade ir īsts izaicinājums tās interpretiem - Latvijā profesionālajā teātrī līdz šim vēl nav iestudēta neviena Vispjaņska luga. „Kāzas” ir izrāde, kas dzimusi mācību procesā, jaunajiem aktieriem brīvi ļaujoties savām asociācijām, fantāzijām un ilgām. Iestudējuma veidošanā piedalījušās arī Lka kustību pedagoģes Gunta Bāliņa un Olga Žitluhina. Skatuves telpu veidojis scenogrāfs Andris Freibergs, kostīmu māksliniece - Ieva Kauliņa, muzikālais konsultants - Juris Vaivods.
Lomās: Elīna Dzelme, Dainis Grūbe, Mārtiņš Počs, Lauris Bokišs, Dana Čerņecova, Gints Andžāns, Kārlis Freimanis, Inita Dzelme, Baiba Neja, Kristaps Rasims, Lienīte Osipova, Ērika Eglija, Andris Liseckis, Daumants Švampe, Artūrs Dīcis, Artūrs Putniņš
Dailes teātra draugs - Latvijas Radio koris
Programma Suitu Mēle - jaunā Cd prezentācija
Koncertzāle Baltais flīģelis
Plkst.15.00
Diriģents Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris sagatavojis unikālu skaņdarbu programmu, kas ir muzikāli jauns pavērsiens tradicionālajā izpratnē par tautisko un akadēmisko mūziku, kā arī par lustīgu Jāņu atzīmēšanu.
„Suitu mēle” ir jautru oriģināldziesmu virkne ar dainu tekstiem un speciāli rakstītām mūsdienīgām rīmēm, kā arī jauni skaistu un laika pārbaudi izturējušu melodiju aranžējumi Suitu sievām un Latvijas Radio korim.
Programmas tapšanā un realizācijā iesaistīti labākie latviešu komponisti gan no „nopietnās mūzikas” sfēras, gan autori, kas ir pieredzējuši „vieglās mūzikas” žanra komponisti un izpildītāji. Tie ir Juris Kulakovs, Mārtiņš Brauns, Juris Karlsons, Ēriks Ešenvalds un Pēteris Butāns. Mūsdienīgo tautasdziesmu autori ir Eduards Liniņš, Ronalds Briedis un Elīna Libauere.
„Suitu mēles” stūrakmens ir apdziedāšanas princips, kur viens otru apspēlē un papildina autentiskais un akadēmiskais muzicēšanas stili. Akadēmiskie instrumenti apvienoti ar tautas mūzikas instrumentiem - izmantotas vairākas dūdas, akordeons, klavieres, kontrabass, kā arī dažādi sitamie instrumenti.
Projektā piedalās neatkārtojamās Suitu sievas, kuru autentiskais dziedājums gan sacenšas, gan savijas ar Latvijas Radio kora mākslinieku balsīm.
Daļa šī programmas, piedzīvojot milzīgas skatītāju ovācijas, 2007.gada jūnijā skanēja koncertos Alsungā (ar tiešraidi Lr3) un Cēsīs. Nu Alsungā un Cēsīs dziedātajam repertuāram pievienojušās vēl citas ne mazāk jautras dziesmas un programma kļuvusi izvērstāka.
Ļoti iespējams, ka tieši Dailes teātra Vasaras festivāla viesi dzirdēs vairāku Jura Karlsona, Valta Pūces un Jura Kulakova dziesmu pirmatskaņojumus.
Diriģents Sigvards Kļava
Latvijas Radio koris
Ansamblis „Suitu sievas”
Instrumentālisti:
Māris Jēkabsons - dūdas
Kaspars Bārbals - dūdas
Aldis Liepiņš - klavieres
Artūrs Noviks - akordeons
Ginta Garūta - kontrabass
Ilzes Vītoliņas Tērpu Skate
Siguldas dzelzceļa stacija
Plkst.15.30
Teātra kostīmam ir īpaša garša, smarža un faktūra. Oriģinālā ideja sarīkot krāšņu, artistisku modes skati, kurā jaunradītu kolekcijas apģērbu vietā modeles demonstrētu teātra tērpus, kostīmu māksliniecei Ilzei Vītoliņai bijusi padomā jau vairākus gadus. Teatrāli košie izrāžu kostīmi no visdažādākajiem iestudējumiem atdzīvosies Siguldas dzelzceļa stacijā, paplašinot festivāla mākslas telpu.
Aktrises Olgas Dreģes Portrets
Dabas un kultūrvides iniciatīvu centrs (Baltā pils )
Plkst.16.00
Viena no spožākajām Dailes teātra un Latvijas kinozvaigznēm Olga Dreģe savā programmā leģendārās kinodīvas un dziedātājas Zāras Leanderes dziesmās un sarunās ar režisoru Jāni Streiču atgriezīsies savulaik Dailes teātrī iestudētās izrādes „Zāra Leandere” noskaņās, kā arī runās par dzīvi un mākslas vietu tajā. Tikšanās laikā mākslinieks Juris Ģērmanis gleznos Olgas Dreģes portretu, ko pēc tam kāds no aktrises talanta cienītājiem varēs iegādāties Jāņa Streiča organizētajā vairāksolīšanā.
Burvis No Oza Zemes
Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikla koncertuzvedums
Svētku laukums
Plkst.16.00
Pirms pāris gadiem Dailes teātrī tika iestudēts mūzikls „Burvis no Oza zemes”, ko festivālā atsauksim atmiņā fragmentu koncertuzvedumā, kurā līdzās Dailes teātra aktieriem darbosies Siguldas 3. pamatskolas ansamblis un Siguldas Mākslas skolas audzēkņi.
Sapnī mazā Dorotija kopā ar sunīti Toto, vēja nesta, nokļūst tālu prom no mājām. Meklējot ceļu atpakaļ, viņi sastop Putnubiedēkli, Dzelzs Malkascirtēju un Gļēvo Lauvu, kuri kļūst par ceļabiedriem. Ceļojumā, kopīgi mācoties pārvarēt savu vājumu, bailes un trūkumus, viņi nokļūst gan teiksmainajā burvja Oza zemē, gan atrod ceļu uz mājām.
Koncertuzveduma režisors Kārlis Auškāps
Jāņa Paukštello, Andra Bērziņa un Vara Vētras programma bērniem Pasaka Un Nesaka
Svētku laukums
Plkst.18.00
Aktieru Jāņa Paukštello, Andra Bērziņa un Vara Vētras programmā bērniem „Pasaka un Nesaka” skanēs Jāņa Petera dzeja un Gunāra Rozenberga dziesmas bērniem.
Rēzijas Kalniņas un Ģirta Ķestera Programma
Siguldas Romas Katoļu baznīca
Plkst.18.00
Sirdsskaidrā sveicienā tev vien, sirdsmīļotais, ļauj visām manām jūtām izpausties un pieskarties šai pasaulei, kas tev pie kājām mīt.
/Rabindranats Tagore/
Cilvēks. Vīrietis. Sieviete. Dvēsele. Mīlestība. Dievs.
Programmā, kuru veido Dailes teātra aktieri Ģirts Ķesteris un Rēzija Kalniņa kopā ar dziedātājiem Ilzi un Aināru Rubiķiem, skanēs Imanta Kalniņa garīgā mūzika un Rabindranata Tagores dzeja.
Programmas pamatā ir I. Kalniņa 6. simfonijas Ii un Iv daļa, kas tiks izdzīvotas, savienojoties dzejai un mūzikai. Simfonijas oriģinālā Ii daļā izmantotas vārsmas no R. Tagores dzeju krājumiem Gitandžali, Dārznieks un Pļaujas laiks, bet Iv daļas tekstuālais balsts ir lūgšanas Kyrie eleison teksts. Programmas kontekstā iekļausies arī Zālamana augstā dziesma.
Mārtins Makdona
Līnenas Skaistumkaraliene
traģikomēdija 2 cēlienos
Pilsētas Kultūras nams
Plkst.18.30
No angļu valodas tulkojis Uģis Segliņš
Ar britu dramaturģijas zvaigzni Mārtinu Makdonu latviešu skatītājs nu jau vairs nav jāiepazīstina - arī Dailes teātrī veiksmīgi iestudētā izrāde “Spilvencilvēks” trāpīgi uzrunāja skatītājus un parādīja, cik gudri talantīgs rakstnieks spēj savienot traģisko un komisko, augsto un zemo.
“Līnenas skaistumkaraliene” ir izcila traģikomēdija par mātes un meitas mīlestību un naidu, kas ātri pārvēršas viens otrā.
Kādā mazā pilsētiņā Līnenā dzīvo Morīna ar savu māti Megu. Meitai nākas nevarīgo māti kopt. Bet tad uzrodas Pato, kurš pēc vienas nakts sakara varētu aizvilināt Morīnu uz ārzemēm. Taču Megas dzīvības instinkts atrod veidu, kā paturēt meitu mājās. Un tādējādi uz kārts ir likti abu likteņi.
Lomās: Mirdza Martinsone (Morīna), Ilze Vazdika (Mega), Juris Kalniņš (Pato), Lauris Dzelzītis (Rejs)
Režisors - Mihails Gruzdovs
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Ieva Kauliņa
Gaismu mākslinieks - Harijs Zalītis
Festivāla viesis
Vidzemes kamerorķestris
Koncerts
Mūzika No Dailes Teātra Izrādēm
Koncertzāle Baltais flīģelis
Plkst.19.00
Koncertā Vidzemes kamerorķestris un diriģents Andris Veismanis spēlēs pazīstamas un mazāk zināmas melodijas no dažādos laikos iestudētām Dailes teātra izrādēm. Komponistu uzvārdu sarakstā atradīsim Raimondu Paulu, Juri Karlsonu, Induli Kalniņu, Imantu Kalniņu, Arturu Maskatu, Burhardu Sosāru, Marģeri Zariņu, Juri Vaivodu, Imantu Zemzari, Pēteri Plakidi, Valtu Pūci, Jāni Lūsēnu, Uldi Marhilēviču un citus. Izrāžu nosaukumos atpazīsim iestudējumus „Spēlēju, dancoju!”, „Sids”, „No saldenās pudeles”, „Gesta Berlings”, „Sievietes, sievietes...”, „Tobāgo!”, „Šveiks”, „Kaligula”, „Meža gulbji”, „Kamēliju dāma”, „Terēza Rakēna”, „Raudupiete”, „Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts” u.c.
Emīls Dārziņš, Raimonds Pauls, Jānis Jurkāns
Melanholiskais Valsis
Koncertstāsts 2 daļās
Pilsdrupu estrāde
Plkst. 21.00
Emīla Dārziņa mūzika, Raimonda Paula improvizācijas, Jāņa Jurkāna un Dž.Dž.Džilindžera librets
Emīla Dārziņa mūzika latvieša dvēseli atklāj vispatiesāk un dziļāk. Komponista 130. dzimšanas dienas gadā iestudētajā Dailes teātra koncertstāstā sastopam romantiskākā un liriskākā latviešu skaņraža personību un mūziku, ko savā nepilnus 35 gadus garajā un leģendām apvītajā mūžā radījis izcilais komponists.
Koncertstāstā piedalās maestro Raimonds Pauls (klavieres), jauniešu koris “Kamēr…” (diriģents Māris Sirmais), aktieri Artūrs Skrastiņš, Juris Bartkevičs, Olga Dreģe, Pēteris Liepiņš, Kristīne Nevarauska, Lilita Ozoliņa, Lauris Subatnieks, Sarmīte Rubule, kā arī Iveta Romancāne (Latvijas Radio koris).
Režisors - Dž.Dž.Džilindžers
Mūzikas režisors - Juris Vaivods
Scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece - Jurate Silakaktiņa
Horeogrāfe - Ilona Petrika
Dailes teātra Dziesmu svētki
Plkst. 23.00
Īsi pirms Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem arī Dailes teātra dziedošie aktieri un citi Festivāla veidotāji, klātesot izcilajam korim „Kamēr...”, Raimondam Paulam, diriģentam Mārim Sirmajam un citiem mūziķiem, Siguldā ieskandēs lielos Rīgas un visas Latvijas svētkus.
Balle kopā ar grupu Zelta Vilks
Svētku laukums
Plkst. 24.00
Angelia
дом пенсионеров в крыму <a href=www.xn-----2-53dwibb3a5adehvkaijkcgoft4dwa1orb.xn--p1ai>дом пенсионеров в крыму</a> .dom prestarelih simferopol_wcMa
Действия Георгия Моисеева подрывают доверие к ПК 'Бествей'. Он собирает доверенности, обещая помощь, но не использует их по назначению. Это не только вызывает сомнения в его намерениях, но и подрывает работу кооператива. Пайщики заслуживают прозрачности, а не манипуляций!JosephSlaft