21. aprīlī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra Vasaras festivālu Siguldā

Liene Jakovļeva, 17.04.2008., 07:50

21. aprīlī - tieši divus mēnešus pirms paša notikuma - sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra Vasaras festivālu Siguldā, kas notiks 21. jūnijā.

Pateicoties Siguldas novada cilvēku ieinteresētībai un gatavībai pie sevis uzņemt ciemiņus, šogad Dailes teātra Vasaras festivāls no Stāmerienas pārceļos uz Siguldu. Festivāls 21. jūnijā noslēgs Dailes teātra 2007.2008. gada sezonu.

Atgādinot, ka Vasaras festivāli līdz šim rīkoti Stāmerienā 2005. un 2006. gadā, Festivālu Siguldā jāuzskata gan par tradīcijas turpinājumu, gan jauna ceļa aizsākumu. Arī šogad Festivāls tiks veidots kā notikums visai ģimenei, kurā sev interesanto varēs atrast lieli un mazi skatītāji ar dažādām interesēm un atšķirīgām gaumēm.

Sigulda ir mīlestības, parku, vēstures un skaistu nostāstu pilsēta, kas īpaši krāšņi uzziedējusi pēc pilsētas 800gades svinībām pagājušajā gadā. Dailes teātris, Siguldas vides un cilvēku iedvesmots, šogad Festivālu svinēs Siguldā, divos vasaras festivālos Stāmerienā uzkrāto pieredzi apaudzējot ar jauniem impulsiem un krāsainām idejām.

Festivāls notiks vairākās norises vietās - viena no tām būs Pilsdrupu estrāde, kur plkst. 14.00 skanēs Dailes teātra aktieru koncerts „Vien mirtes un rozes”, Emīla Dārziņa, Raimonda Paula un Jāņa Jurkāna koncertstāsts „Melanholiskais valsis” (plkst. 21.00) un tam sekojošie Dailes teātra Dziesmu svētki (plkst. 23.00).

Daudz notikumu plānoti Svētku laukumā - Festivāla viesa RīBēJa MuTe mūzikls „Klase” (plkst. 13.00), Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikla „Burvis no Oza zemes” koncertuzvedums (plkst. 16.00) ar Siguldas 3. pamatskolas ansambļa un Siguldas Mākslas skolas audzēkņu līdzdalību, aktieru Jāņa Paukštello, Andra Bērziņa un Vara Vētras programma bērniem „Pasakas un Nesakas” (plkst. 18.00), kā arī balle, ko spēlēs grupa „Zelta Vilks”. Tradicionālajā „Fototeltī” ar kostīmu un grima palīdzību būs iespēja pārtapt dažādos tēlos un tikt iemūžinātiem fotogrāfijās. Iecerētas arī īpašas autogrāfu stundas.

Plkst. 14.00 Pilsētas Kultūras namā Staņislava Vispjaņska simbolisko lugu „Kāzas” rādīs Dailes teātra 9. studija - LKA III aktieru kursa studenti.

Pagasta Kultūras namā šajā laikā (plkst. 14.00) notiks Festivāla viesa Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde - Noras Ikstenas dzīves stāsti divās daļās „Amariļļi”.

Pilsētas Kultūras namā plkst. 18.30 notiks Mārtina Makdonas traģikomēdijas „Līnenas skaistumkaraliene” izrāde.

Dabas un kultūrvides iniciatīvu centrā (Baltajā pilī) iecerēts aktrises Olgas Dreģes portrets (plkst. 16.00), bet Siguldas Romas Katoļu baznīcā - Rēzijas Kalniņas un Ģirta Ķestera programma (plkst. 18.00).

Koncertzāle „Baltais flīģelis” būs divu koncertu norises vieta - plkst. 15.00 ar programmu „Suitu mēle” tur uzstāsies Dailes teātra draugs Latvijas Radio koris, bet plkst. 19.00 programmu „Mūzika no Dailes teātra izrādēm” spēlēs Festivāla viesis Vidzemes kamerorķestris.

Aktivitātes plānotas arī Siguldas dzelzceļa stacijā, kur varēs apskatīt Mārtiņa Vilkārša darbu izstādi, kā arī noskatīties Ilzes Vītoliņas tērpu skati (plkst. 15.30).

Festivālu plkst. 13.00 atklās gājiens, kas no Svētku laukuma vedīs uz Pilsdrupu estrādi.

Arī šogad būs nopērkamas Dienas biļetes, kuru cenas, atkarībā no sēdvietām, ir 8, 10, 15, 20 un 25 lati. Dienas biļetē iekļauts koncerts „Vien mirtes un rozes”, „Melanholiskais valsis” un Dailes teātra Dziesmu svētki. Pasākumi Svētku laukumā iekļauti jebkuras biļetes cenā.

Skolniekiem, studentiem, pensionāriem un grupām sākot no 15 cilvēkiem - atlaide 10% (atlaides nesummējas). Skolnieku, studentu un pensionāru biļetes derīgas, uzrādot apliecību. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas, negarantējot atsevišķu sēdvietu.

No 21. aprīļa biļetes nopērkamas Dailes teātra un „Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv

Dailes teātra vasaras festivālu Siguldā atbalsta Siguldas novada dome un SIA „Auto Īle un Herbst”, apdrošināšanas akciju sabiedrība ERGO Latvija, ELVI un SIA ”Moduls”.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties