Salacgrīvā atklās Vācijā dzīvojošās latvietes Daces Gossen gleznu personālizstādi

Baiba Suseja, 15.07.2009., 12:49

Š.g. 17. jūlijā plkst. 17:00 Salacgrīvas kultūras namā notiks Vācijā dzīvojošās latvietes Daces Gossen gleznu personālizstādes "Runāt ar vēju" atklāšana un tikšanās ar autori.

Limbažu pusē dzimušās gleznotājas darbos atspoguļota emociju dažādība, abstrakcija un dabas motīvi, kas veidoti akrila un eļļas krītiņu tehnikā. Šajā izstādē līdz 23. augustam apskatāmas gleznas no vairākām kolekcijām, kas iepriekš izstādītas Vācijā un Latvijā.

Māksla tās visdažādākajās izpausmēs viņu ieinteresēja jau bērnībā – Dace sapņojusi par balerīnas karjeru. Dziļāku saskarsmi ar mākslas pasauli viņa ieguvusi strādājot par mākslas skolotāju Vidrižu pamatskolā. Profesionālo karjeru uzsākusi 2006. gadā, sešus gadus pēc tam, kad kopā ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi Dienvidvācijas pilsētā Endingenā. 2007. gads gleznotājas karjerā iezīmējās īpaši veiksmīgs – viņas darbi vairakkārt izstādīti gan individuālās personālizstādēs, gan kopā ar vietējiem vācu māksliniekiem, kas apvienojušies radošajā apvienībā "Indigo". 2009. gada janvārī tika atklāta izstāde Jelgavā, kas nesa pirmos panākumus Latvijā. Tāpat šī gada aprīlī darbi bija apskatāmi mākslinieces dzimtajā pilsētā Limbažos . Dace informē, ka izstāde Salacgrīvā noteikti nebūs pēdējā Latvijā – atbilstoši izstādes tēmai gleznotāja labprāt viesotos Liepājā.

Darbos dominē abstrakcija, krāsu dažādība, dažās kolekcijās arī mūsdienu makro un popart iezīmes. Sekojot līdzi mūsdienu mākslas tendencēm, darbos tiek izmantotas dažādas tehnikas un stilu apvienojums. Plašais stilu diapazons piesaista dažādas auditorijas. Abstraktās gleznas īpaši ieinteresē tos, kas meklē oriģinālus un interesantus interjera elementus. Gleznotājas darbos pamanāmi arī dabas motīvi.

Uzdrošināšanās, modernā un klasiskā apvienojums, kā arī cīņas spars ikdienā nepamet mākslinieci. Papildus darbam studijā, gleznotāja savas zināšanas papildina privātā mākslas studijā pie diplomētas mākslinieces Izabellas Šaubas (Isabella Saub). Nākamais izaicinājums pēc šī gada izstāžu tūres Latvijas pilsētās ir grāmatas ilustrācija, kas tiks veidota sadarbībā ar kādu vācu izcelsmes rakstnieci.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties