Dabas muzejā notiks izstāde „Tauriņi tuvplānā”

Andris Bērziņš , 13.11.2007., 14:44

No 16. novembra līdz pat 2008. gada 27. janvārim Latvijas Dabas muzejā (LDM) būs apskatāma izstāde “Tauriņi tuvplānā”.

Muzeja speciālisti aicina apmeklētājus izzināt tauriņu dzīves noslēpumus, apvienojot teiksmu pasauli ar zinātniskiem atklājumiem, parādot tauriņu nozīmi dažādās kultūrās un apkārtējā vidē, to daudzveidību un dzīvesveidu.

Izstādē varēs rast atbildes uz sekojošiem jautājumiem: kā tauriņi jūt barības garšu, smaržu, cik lieli ir pasaulē mazākie tauriņi, vai visi tauriņi lido, kāds ir to lidošanas ātrums, vai tauriņi spētu atšķirt luksofora gaismu krāsas? Izstāde skaidros arī tauriņu nozīmi apkārtējā vidē, varēs salīdzināt, kam ir vairāk muskuļu - tauriņiem vai cilvēkiem, un uzzināt, vai ir kāda vieta uz pasaules, kur tauriņi vispār nav sastopami. Apmeklētāji varēs noskaidrot interesantus faktus par zīdu, tā izmantošanu, sākot no aizvēstures līdz pat mūsdienām, un, protams, par galveno dabīgā zīda tapšanas vaininieku - zīdtauriņu.

Izstāde papildināta ar krāšņām fotogrāfa un dabas pētnieka Aleksandra Titova fotogrāfijām, kurās tauriņi fiksēti dažādās to attīstības stadijās, kā arī ar dzīvajiem tauriņiem, ko piedāvā SIA „Tauriņa efekts”.

Tauriņi pārsteidz ar savu krāšņo krāsu buķeti, simetriju, rakstu un formu daudzveidību. Daudzās kultūrās tauriņi simbolizē dabas skaistumu. Senās Meksikas indiāņiem tauriņi simbolizē liesmas, bet latviešiem tauriņš ir ziņu nesējs. Daudzās zemēs tauriņi ir pavasara vēstneši, un ar tiem saistās dažādi ticējumi. Tomēr tie, īpaši nakts tauriņi, jau no seniem laikiem tikuši saistīti ar māņticību un aizspriedumiem.

Izstādes ietvaros 2.- 8. klašu skolēniem tiks vadītas grupu nodarbības. Iepriekš piesakoties, skolēni varēs iepazīt tauriņu raibo pasauli, uzzināt, kā tie attīstās, ko ēd un kā maskējas. Nodarbību norises laiks būs trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no 21. līdz 30. novembrim un visu janvāri.

Decembrī norisināsies LDM labdarības akcija ”Tauriņi tuvplānā Ziemassvētku priekšvakarā”, kurā bērnu nami un aprūpes centri tiks aicināti uz īpaši izveidoto muzeja programmu.

24. novembrī notiks Ģimenes diena, kurā ģimenes varēs piedalīties nodarbībā un iepazīt daudzveidīgo tauriņu pasauli. Ģimenes dienā bērnu prieku vairos SIA „Meistars A” piedāvātās saliekamās koka rotaļlietas - tauriņi, ar kuriem bērniem būs iespējams darboties.

Izstāde tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, SIA „Tauriņa efekts” un SIA „Meistars A” atbalstu. Uzņēmums SIA „Tauriņa efekts” piedāvā dzīvus tauriņus, kas var padarīt neaizmirstamus jebkurus svētkus un svinības.

Izstādes svinīga atklāšana lūgtajām personām un medijiem 15. novembrī plkst. 13.00

Ieejas maksa — Ls 1; 0,60; 0,40;

Nodarbības (iepriekšēja pieteikšana zvanot tel.: 67356051) - 7Ls + muzeja ieejas biļete


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena

interesting news

betenMob


ienāktreģistrēties