Dabas izziņas istaba „Par Zemi, Sauli un mums”

Līga Mūrniece, 28.08.2008., 10:26

Latvijas Dabas muzejā 2. septembrī plkst. 11.00 tiks atklāta jauna ekspozīcija - dabas izziņas istaba „Par Zemi, Sauli un mums”.

Ekspozīcija sniegs pirmās zināšanas par dabu pašiem mazākajiem muzeja apmeklētājiem, kā arī palīdzēs izprast likumsakarības un norises dabā sākumskolas vecuma bērniem.

Jauno darbības sezonu Dabas muzejs uzsāks ar ekspozīcijas atklāšanu. Ekspozīcijā ar iepriekšēju pieteikšanos notiks dažādu tēmu nodarbības, kurās gan 1.- 6. klašu skolēnu grupas, gan ģimenes varēs gūt zināšanas par dabu un tās likumsakarībām.

Lai varētu radoši un aktīvi piedalīties dabas likumu izziņas procesā, apmeklētāji varēs:

* darbojoties ar telūriju (Zemes, Saules un Mēness kustīgo modeli) modelēt zemeslodes riņķojumu ap savu asi un vienlaicīgi ap Sauli;
* uzzināt, kādi augi aug atšķirīgās dabas zonās, kādi dzīvnieki tur mitinās;
* noskaidrot, kādas tautas mīt plašajā pasaulē, kā tās ģērbjas un kādos mājokļos dzīvo;
* paciemoties pie āpša, kas rosās Latvijas mežā un noskaidrot, ko āpsis un viņa kaimiņi dara atšķirīgos gada laikos;
* ieiet smilšakmens alā, sameklēt tur fosilo zivju fragmentus un uzzināt, kā, kad un kāpēc senās zivis šeit ir nokļuvušas.

Zināšanas un izpratne palīdz apzināties Dabas patiesās vērtības, veidojot saudzīgu attieksmi šobrīd un saprātīgu rīcību nākotnē savā vienīgajā dzīves vietā, kas ir tik maza bezgalīgajā Visumā, tādēļ pētīsim un izpratīsim dabas likumus, lai, dzīvojot saskaņā ar tiem, mēs varam nodrošināt dzīves kvalitāti ne tikai sev, bet arī saviem bērniem un mazbērniem.

Nodarbības 1.- 6. klašu skolēniem notiks ceturtdienās, piektdienās plkst. 10.00; 12.00; 14.00, dalība nodarbībās iepriekš jāpiesaka, zvanot pa tālrunis 67356051. Maksa par nodarbību: grupas nodarbības biļete - 7 Ls + muzeja ieejas biļete - 0.40 Ls katram skolēnam, skolotājs apmeklē nodarbību bez maksas.

Nodarbības ģimenēm notiks katra mēneša - 1., 2., un 3. sestdienā plkst. 11.00; 12.00; 13.00; 14.00; 15.00. Iepriekšēja pieteikšanās nodarbībām pa tālruni - 67356051. Maksa par nodarbību: nodarbības biļete ģimenei - 2 Ls + muzeja ieejas biļete.

www.dabasmuzejs.gov.lv  

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties