Gētes institūts sadarbībā ar kinoteātri "Rīga" piedāvā noskatīties filmu „Cīņa sešpadsmit” un tikties ar filmas režisoru

Antra Balode, 18.05.2006., 15:08

Ceturtdien, 25.maijā 19:00 kinoteātrī "Rīga", Elizabetes iela 61

"Kombat sechzehn"Režija: Mirko Boršts, 2005, krāsaina, 90 min.
Lomās: Florians Bartolomejs, Falks Rokstro, Makss Maufs, Alise Dvaiera, Matiass Šveighēfers, Ludvigs Trepte u.c.

Sešpadsmitgadīgais Georgs apņēmīgi iet uz savu mērķi – piedalīties Hesenes federālās zemes teikvondo čempionātā. Taču sapnim par panākumiem sportā tiek pielikts punkts, kad viņam kopā ar tēvu jāpārceļas uz Frankfurti pie Oderas, kur tēvs grib uzsākt jaunu darba dzīvi. Būdams viens jaunajā pilsētā, Georgs nonāk labēji ekstrēmi noskaņotu jauniešu grupā ar slīpēto Tomasu priekšgalā. Visbeidzot, kad Georgam izjūk arī attiecības ar kādu meiteni, tad uz vardarbību gatavās kliķes apšaubāmais biedriskuma gars kļūst par viņa pēdējo balstu.

Savā režijas debijas filmā Mirko Boršts stāsta sevis meklējumu stāstu nevis no politiskās, bet jauniešu personiskās perspektīvas.

Filmas režisors Mirko Boršts pēc abiem seansiem runās ar publiku!

Vācu valodā ar sinhronu tulkojumu latviski (titri angļu valodā).

Atsauksmes presē:

....Mirko Boršta debijas filma savā ziņā ir bīstama staigāšana pa naža asmeni – viņa nolūks ir inscenēt ticamu filmu par tēmu, kura jau neskaitāmas reizes kinovalodā formulēta klišejiski. Boršts izvairās, piemēram, no tādām klišejām un vienkāršojumiem, ka bezdarbs un nabadzība automātiski noved pie labējā radikālisma. Ar kino līdzekļiem viņš mēģina atklāt to valdzinājumu, kam padodas Georgs un citi jaunieši. Patiesībā runa nav galvenokārt par politiku, bet gan jauniešu pašapliecināšanos, kas grupas spiediena rezultātā vienā mirklī sasniedz bīstamo robežu….."

"……Georgs cīnās ar personīgām „grūtībām”, viņš grib „būt piederīgs”, būt „vīrs. „Cīņa sešpadsmit” - līdzīgi kā filmas „American History X” vai „Oi! Warning” – nevairās no brutālām ainām, attēlo jauniešu kultūras estētiku, tajā pašā laikā to nepārspīlējot."

Magret Köhler, 10.05.2005, Bayerischer Rundfunk
www.br-online.de/kultur-szene/film/kino/0505/04803/


"…. filma spēj piesaistīt gados jaunu auditoriju, jo runā tās valodā, un darbība noris daudziem tik pazīstamajā dezorientācijas neesošu perspektīvu pasaulē, kura eksistē ne tikai Austrumvācijā…"

"…..Pretēji citām šī žanra filmām, Boršts saviem varoņiem filmas beigās dod iespēju pamest ekstrēmistu grupējumu…."


0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties