Ceturtais atmiņu vakars Tatjanas Sutas salons

Marta Šuste, Nataļja Sujunšalijeva, 09.02.2009., 13:18

2009.gada 12.februārī, plkst. 17:30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina visus interesentus uz ceturto atmiņu vakaru Tatjanas Sutas salons, šoreiz – baleta meistaru Ievas Grotuses un Veltas Spuravas sabiedrībā.

Vēloties restaurēt mākslinieku RomCeturtais atmiņu vakars Tatjanas Sutas salonsana Sutas un Aleksandras Beļcovas dzīvokļa saviesīgo radošo auru, 2008.gada rudenī atvērtais R.Sutas un A.Beļcovas muzejs aicina visus interesentus uz atmiņu vakaru Tatjanas Sutas salons, kurā aicināti erudīto mākslas apskatnieci pazinuši cilvēki stāstīt par šai dzīvoklī un kopā ar kādreizējo tā saimnieci piedzīvoto.

Tatjana Suta – mākslinieku Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas meita un vecākiem veltītā muzeja idejas autore – kā pirmo no savām radošajām profesijām izvēlējās baletu, kam veltījusi 20 mūža gadus. Dejojot Helēnas Tangijevas-birznieces baleta studijā, Liepājas Drāmas un operas teātrī (1943 – 1944), Lpsr Valsts Operas un baleta teātra trupā (1945 – 1965), apceļots daudz vietu un iepazīts daudz cilvēku.

Ceturtā Tatjanas Sutas salona vakarā aicināsim izcilās raksturdeju dejotājas, Tatjanas Sutas baleta kolēģes un arī mākslas zinātnieces Ievu Grotusi un Veltu Spuravu dalīties atmiņās par šo Tatjanai tik nozīmīgo dzīves posmu. Ieva Grotuse bijusi Tatjanai Sutai līdzās jau kopš pašu baleta gaitu sākuma Helēnas Tangijevas-birznieces baleta studijā, savukārt Veltu Spuravu Tatjana Suta iepazina dejojot Valsts Operas un baleta teātrī.

Tatjanas Sutas Salons

Ģimenes dzīvoklī, kur tagad atrodas Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, mākslinieku meita, balerīna, mākslas zinātniece, televīzijas žurnāliste Tatjana Suta (1923 – 2004) dzīvojusi līdz mūža nogalei, regulāri aicinot mākslas interesentus iepazīties ar vecāku radošo mantojumu, pieņemot pie sevis studentus no Latvijas Kultūras akadēmijas, kuriem lasījusi lekcijas mākslas vēsturē. Viņas bijušie studenti šīs lekcijas atceras kā ļoti personisku stāstījumu par Tatjanas Sutas ģimeni – māksliniekiem Romanu Sutu (1896 – 1944) un Aleksandru Beļcovu (1892 – 1981), kā arī pārējiem vecāku laikabiedriem – Jēkabu Kazaku, Oto Skulmi, Niklāvu Strunki, Sigismundu Vidbergu un daudziem citiem, kuru vidē Tatjana Suta uzaugusi. Šī vieta ne tikai Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas laikos, bet arī cenzūras pilnajos padomju gados bijusi radošās inteliģences sanākšanas vieta.

Tagad ik mēnesi jaunajā muzejā tiek rīkots atmiņu vakars ar nosaukumu Tatjanas Sutas salons ar tikšanās laiku ceturtdienās plkst. 17:30. Katru reizi uz Salonu aicināti īpašie viesi – Tatjanas Sutas bijušie studenti, draugi, paziņas un tuvi cilvēki. Vakara gaitā pie tējas tases pasākuma dalībnieki dalās atmiņās, klausās, stāsta stāstus un leģendas, reizēm skatās T.Sutas Latvijas Televīzijā veidotos raidījumus, diskutē par mākslu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties