Cauri Āzijas tuksnešiem. Pa ceļotāja Svena Hedina pēdām

Elīna Cire, 14.08.2007., 11:56

United Intimacy atklāj sezonu ar pasaules apceļotāja Bruno Baumaņa lekciju "Cauri Āzijas tuksnešiem. Pa ceļotāja Svena Hedina pēdām."

Bruno Baumann4. septembrī plkst. 19.00, kinoteātrī K.Suns notiks multimediāla lekcija „Cauri Āzijas tuksnešiem. Pa ceļotāja Svena Hedina pēdām”. Ar saviem stāstiem, fotogrāfijām, video un skaņu ierakstiem uzstāsies ceļotājs, rakstnieks, dokumentālo filmu autors un piedzīvojumu meklētājs Bruno Baumanis (Vācija, Minhene).


Bruno Baumanis (dz. 1955) ir viens no mūsdienu ievērojamākajiem pasaules apceļotājiem. Viņš veicis vairāk nekā 90 izaicinošas ekspedīcijas visos pasaules kontinentos, tostarp arī Takla Makana tuksnesī, Sahāras tuksnesī, Gobi tuksnesī, Tibetā, Jaungvinejā, Austrālijā, Kenijā, Ugandā, Aļaskā, Indonēzijā, Malaizijā u.c.. Bruno Baumanis ir pirmais eiropietis, kas kājām šķērsojis Takla Makana tuksnesi.


Takla Makans ir lielākais vienlaidu smilšu tuksnesis pasaulē. Ekstrēmās temperatūras svārstības (dienā līdz +60, bet naktī līdz -2 grādiem pēc Celsija) un iznīcinošās melnās smilšu vētras padara šo «smilšu jūru» par dzīvībai naidīgu un reizē valdzinošu apvidu. Tulkojumā no arābu valodas „takla makan” nozīmē „ceļš bez atgriešanās”. Tieši gar Takla Makanu no 2. gs. p. m.ē. līdz pat 15. gs. m.ē. veda Zīda Ceļš – tā laika galvenā saimniecisko sakaru maģistrāle starp Āziju un Eiropu.


Pirmais, kurš vairāk nekā pirms 100 gadiem uzdrošinājās šķērsot Takla Makanu, bija zviedru ceļotājs Svens Hedins. Lai gan viņa vadītā karavāna aizgāja bojā, tieši šis pārgājiens padarīja viņu par leģendāru pētnieku un ceļojumu rakstnieku.


2000. gadā Bruno Baumanis atkārtoja Svena Hedina ekspedīcijas maršrutu un pieredzēto dokumentēja grāmatā „Karavāna iet nāvē. Drāma Takla Makana tuksnesī”.
Pēc šīs grāmatas šobrīd top United Intimacy nākamā izrāde „Karavāna. 19 dienas Takla Makana tuksnesī”.

„Tuksnesī es biju pats bagātākais cilvēks – es biju brīvs. Visu, kas man piederēja, nesu mugursomā. Manas domas bija apkārtējās ainavas vienkāršības un klusuma atraisītas.”
Bruno Baumanis

Lekcijā - Bruno Baumaņa stāsti par tuksneša ekspedīciju pieredzi un zviedru ceļotāja Svena Hedina karavānas traģiskās bojāejas iemesliem, foto, video un audio materiāli no Takla Makana uc..

Vairāk informācijas – www.bruno-baumann.de  
www.unitedintimacy.lv  

Lekcija notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.
Lekcijas garums - 1,5 h
Ieeja - 3 LVL
Biļetes visās Biļešu Paradīzes kasēs, internetā www.bilesuparadize.lv un kinoteātra K.Suns kasē.

Lekciju atbalsta ceļojumu birojs „RELAKS TŪRE”, kas organizē ceļojumus uz eksotiskām zemēm un ir iepazinusi tuksneša burvību.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties