Skolēniem ar lasīšanas traucējumiem būs pieejama literatūra audio formātā

„Ideju Foruma” projektu vadītāja Liene Jackeviča, 02.05.2009., 11:32

Nākamajā mācību gadā 62 Latvijas skolās paredzēts ieviest jaunu atbalsta pasākumu skolēniem ar īpašām vajadzībām un viņu pedagogiem – latviešu un ārvalstu literatūras darbi visām klasēm būs pieejami audio formātā.

Projektu īsteno biedrība "Ideju Forums" ar Sorosa fonda-Latvijas atbalstu un sadarbībā ar Valsts speciālās izglītības centru.
Sākot ar 2009./2010. mācību gadu 62 Latvijas speciālajās skolās un vispārizglītojošās skolās, kurās mācās skolēni ar īpašām vajadzībām, tiks ieviests mūsdienīgu mācību līdzekļu resurss – ieteicamā skolu literatūra audio formātā. Jaunais mācību līdzekļu resurss kā papildinājums esošajiem drukātā teksta mācību līdzekļiem paredzēts bērniem un jauniešiem ar speciālām un īpašām vajadzībām, lai tie pilnvērtīgāk iegūtu zināšanas atbilstoši savām vajadzībām un iegūtu pēc iespējas lielāku patstāvību mācību procesā. Audio formāts jo īpaši noder bērniem un jauniešiem, kuriem ir lasīšanas grūtības un traucējumi, piemēram, skolēniem ar redzes traucējumiem, uztveres traucējumiem, disleksiju. Skolēni ar lasīšanas grūtībām un traucējumiem ievērojami labāk uztver un saprot tekstuālu informāciju, ja tā tiek atskaņota audio formātā.

Ar Sorosa fonda-Latvija atbalstu biedrība "Ideju Forums" jaunajā mācību gadā 62 mācību iestādēs nodrošinās skolēniem un viņu pedagogiem piekļuvi digitālajai bibliotēkai, kurā būs pieejami vairāk nekā 350 latviešu un ārvalstu autoru literatūras darbi. Pieeja Ideju Foruma bibliotēkas mācību resursiem tiks nodrošināta bez maksas. Projekta ieviešanas gaitā tiks apkopota jaunā mācību atbalsta izmantošanas pieredze, un veikts pētījums par lasīšanas procesa norisi starp skolēniem ar īpašām vajadzībām.

Biedrība "Ideju Forums" ir sabiedriskā labuma organizācija, kas dibināta 2007. gadā ar mērķi veicināt nacionālās digitālās kultūras attīstību - digitalizēt kultūras produktus un padarīt tos pieejamus bez maksas tai sabiedrības daļai, kam pašlaik ir apgrūtināta vai neiespējama piekļuve Latvijas kultūras mantojumam. Bibliotēka šobrīd digitalizējusi un uzkrājusi vairāk nekā 20 tūkstošus dažādu digitālo formātu darbus – grāmatas, audiogrāmatas, video un attēlus. Lielāko daļu no šiem darbiem veido aktuālas prozas un mācību grāmatas digitālās versijas, kas jau šogad visplašākā apjomā tiks piedāvātas cilvēkiem ar uztveres un funkcionāliem traucējumiem.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties