Brīvdabas ledus uzvedumi Viļņā

Inese Salmiņa, 29.12.2008., 11:58

2009. gada 1. janvārī Viļņas pilsētas laukums pārvērtīsies par brīvdabas slidotavu, kas pilsētas iedzīvotājus un viesus iepriecinās visu janvāri.

Vanagas_DrobiazkoSlidotavu plānots atklāt ar ievērojamā lietuviešu daiļslidotāju pāra Margaritas Drobiazko un Povilas Vanagas priekšnesumiem. "Ledus mistērijas" atklāšanā pāra paraugdemonstrējumos tiks izrādīti priekšnesumi, kas slidotājiem atnesuši pasaules slavu, startējot starptautiskajās arēnās.

"Esam pārliecināti, ka "Ledus mistērija", uzsākot Jauno gadu, piešķirs tam īpašu svētku noskaņu. Mēs ceram, ka plānotā programma būs ne tikai patīkama dāvana pilsētas iedzīvotājiem un tās svētku viesiem, bet taps par spēcīgu radošo stimulu visam gadam," saka daiļslidotāji Povilas Vanagas un Margarita Drobiazko.

Pēc atklāšanas slidotava būs pieejama jebkuram un darbosies visu janvāri. Iespējama arī slidu noma. Turklāt tos, kas neplāno slidot paši, katru nedēļas nogali priecēs speciālas programmas - ledus teātra un daiļslidotāju pāru priekšnesumi.

"Slidotava, kas būs izvietota pašā pilsētas centrā, ir lielisks veids kā vienlaikus baudīt Viļņas arhitektūru, turklāt šāda slidotava varētu kļūt par lielisku Jaungada tradīciju," atzīst Elona Bajoriniene Viļņa - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2009 projekta vadītāja.

Kā norāda ledus festivāla organizatore, Fontes Company vadītāja Dalia Katulienė, tad ne tikai slidotava, bet arī tās apkārtne būs ļoti "dzīva". Visu tās darbības laiku, slidotavu ieskaus miniatūrmājiņas, kurās būs iespēja baudīt gan karstus dzērienus, gan ēdienus. Tāpat būs iespējams iegādāties svētku suvenīrus.

Pilsētas slidotava būs 37 metrus gara un 20 metrus plata. Tehniskais partneris slidotavas izveidē - vācu kompānija "ISS Ice & Solar Systems GmbH". Kompānijas pieredze slidotavu izveidē 25 gadu garumā īstenota tādās pilsētās kā Vīne, Berlīne, Hamburga, Parīze, Maskave un citas pilsētas.

Jaunā gada naktī Viļņā paredzēta plaša kultūras programma, kas ievadīs divus īpašus 2009. gada notikumus – Lietuvas 1000-gadi un visa gada kultūras programmu "Viļņa - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2009". 31. decembrī tiks izrādīts ievērojams deju uzvedums @Hoffman_Spragtukas, tāpat īsi pirms pusnakts pilsētu izgaismos Gerta Hofa īpaši veidotais gaismas uzvedums.

Viļņa — Eiropas kultūras galvaspilsēta 2009 visu nākamo gadu priecēs ar vairāk nekā deviņsimt dažādiem kultūras pasākumiem, tostarp projektiem Ielu muzikantu diena, Lai top nakts!, Māksla neierastā vidē, LUX — gaismas festivāls. Programmas vadmotīvs ir Dzīvā kultūra, kas aicina radīt ne tikai profesionālus māksliniekus, bet ikvienu. Sīkāk kultūras programmu skatīt www.culturelive.lt
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties