Brīvā ceļotāja Antona Krotova viesošanās Rīgā

Vladislavs Punculs, 23.10.2008., 09:36

21. oktobrī Latvijas Universitātes galvenajā ēkā, 313. auditorijā viesojās slavenais krievu ceļotājs Antons Krotovs, kas ir ne tikai "brīvceļotājs", bet arī rakstnieks un Maskavas Brīvo Ceļojumu Akadēmijas prezidents un dibinātājs.

Antons Krotovs sāka ceļot tālajā 1991. gadā, kopš tā laika viņš ir paspējis ar kājām, auto un gidrostpoiem (dažreiz pat ar aerostopiem) apceļot gandrīz visu Āzijas un Āfrikas kontinentu.

Brīvo Ceļojumu Akadēmija tika dibināta 1995. gada 2. septembrī un faktiski ir draugu-ceļotāju klubs, kas apvieno cilvēkus no visas pasaules, kuriem patīk ceļot ar autostopu un ar kājām pa mūsu planētas ceļiem. Viens no Akadēmijas prioritārajiem mērķiem ir informācijas vākšana un apkopošana par dažādām valstīm un reģioniem, kā arī par apkārtējo pasauli kopumā. Akadēmijas locekļi nodarbojas ar autostopa ekspedīciju un dažāda veida pārgājienu organizāciju Krievijā un citās pasaules malās, kā arī cilvēku izglītību par apkārtējās pasaules īpašībām un patstāvīgas ceļošanas iespējām.

Krotova "ceļošanas" jēdziena izpratne atšķiras no rietumos pieņemtās. Savos ceļojumos viņš neizmanto viesnīcu, kempingu, lidmašīnu un tūrismu firmu pakalpojumus, tāpat arī nemeklē transportu, kas brauktu speciāli viņa dēļ. Parasti Krotovs ceļo pa zemes virsmu, nevis virs tās, pamatojot šādu izvēli ar to, ka tā esot daudz interesantāk un izglītojošāk. Īsta brīv-ceļotāja transporta līdzekļi ir jebkurš transports, kurā ir brīva vieta un iespēja pievest, savukārt nakšņo ceļotājs brīvajā dabā (teltī jeb arī bez tās) vai pie vietējiem iedzīvotājiem, kas ir piekrituši izmitināt viņu pa nakti pie sevis.

Rīgā A. Krotovs viesojās jau otro reizi (pirmo reizi ar lekciju viņš bija atbraucis pagājušajā gadā) un savā divu stundu garajā lekcijā stāstīja par saviem ceļojumiem n dzīves filozofiju, kā arī atbildēja uz neskaitāmajiem pārsvarā jauniešu un citu ceļot-mīlētāju jautājumiem.

Pastāstīja viņš arī par to, kāda ir atšķirība starp brīvo ceļotāju, ceļotāju, kas iet pārgājienos ar teltīm "sporta pēc" un "viesnīcu ceļotāju". Galvenā atšķirība viņaprāt, slēpjas tur, ka brīvais ceļotājs lielāku daļu no sava ceļojuma laika pavada ar cilvēkiem, kuriem šī saskarsme ar viņu nav apmaksāts darbs. Tieši ar šo saskarsmi, ar pēc iespējas dažādākajiem cilvēkiem, arī atšķiras brīvie ceļojumi.

Krotovs pavēstīja auditorijai, ka šāda veida ceļojumi var būt daudz lētāki, nekā "organizēto tūristu" braucieni. Vienkārši laiks un nauda ir savstarpēji aizstājamās vērtība, un cilvēks, kam ir laika deficīts, tērē savam ceļojumam vairāk naudas, un otrādi. Brīva ceļotāja A. Krotova dzīves filozofija slēpjas domā par to, ka ceļošanas laikā katrs no mums var pārliecināties par to, ka pasaule ir labsirdīga, ka jebkurā pasaules malā cilvēki ir atsaucīgi un viesmīlīgi, ka pasaule ir atvērta un pieder katram, kas jebkad par to ir aizdomājies.

Krotova lekcijas galvenais vēstījums ir bijis tāds, ka dzīve patiesībā ir skaista un atgriežoties no tālajiem ceļojumiem mēs varam citādāk paskatīties uz cilvēkiem, kas dzīvo mums blakus un censties attiekties pret viņiem labāk.

Kā jau bija minēts, Latviju krievu brīvais ceļotājs apmeklē jau otro reizi. Vakardienas lekcija LU auditorijā ir bijusi otra no trijām Latvijas teritorijā (pirmā notika Valmierā 20. oktobrī). Tiem, kurus ieinteresēja A. Krotova personība un arī tiem, kam interesē viss, kas saistīts ar ceļošanu un gribēja uzdot jautājumu ieredzējušam ceļotājam, varēja to izdarīt šodien Liepājas Universitātē 303. auditorijā plkst. 18.00.


4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
mp3, 24.10.2008. 15:55:44 (ip:85.234.161.252)
Komentāra reitings: 0

Baigi foršais tas Krotovs. Ar humoru un baigi interesanti stāstīja.

rxx, 24.10.2008. 16:27:25
Komentāra reitings: 0

Kas ir "gidrostops"? :)

dzēsts lietotājs, 25.10.2008. 08:54:15
Komentāra reitings: 0

viņš tāc apmāts nedaudz liekās...

Autors, 27.10.2008. 16:07:19 (ip:85.234.161.252)
Komentāra reitings: 0

"gidrostops" ir - tas pats, kas autostops, tikai uz ūdens (laivas, kuģi utml.) -)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties