Maija nogalē bērni aicināti uz svētku pasākumiem visā Rīgā!

Ineta Zalāne, 27.05.2009., 21:57

Šī gada 30. un 31. maijā, kā arī 1. jūnijā Rīgas domes Kultūras departaments aicina bērnus un viņu vecākus apmeklēt daudzveidīgus – gan izklaidējošus, gan radošus, gan sportiskus pasākumus, kuri tiek rīkoti par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai – svētku dienai bērniem visā pasaulē.

Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle stāsta: "Bērnu svētki ir viens no zīmīgiem laikiem pilsētas pasākumu kalendārā, kad Rīgas pilsēta organizē īpašas programmas jaunajai paaudzei - topošajiem radošajiem pilsētas saimniekiem."

Svētku svinēšana aizsāksies sestdien, 30. maijā, kad Kultūras pils Ziemeļblāzma parkā tradicionāli jau 101. gadu pēc kārtas notiks bērniem un jauniešiem veltīts pasākums. Šogad rīkotāji aicina tos svinēt kopā ar četrkājainajiem mīluļiem – suņiem, jo svētkos piedalīsies gan Ziemeļblāzmas burvis – Dombrovska krancis, gan Kruela de Vila. Parkā darbosies daudzveidīgi radošo aktivitāšu stendi, būs iespēja piedalīties veiklības spēlēs, vizināties suņu un zirgu pajūgos, vērot leļļu teātra izrādi un burvju mākslinieku priekšnesumus, bet svētku noslēgumā līksmoties Olgas disenītē.

Sestdien uz svētku koncertu aicina arī Rīgas kultūras centrs Iļģuciems, kura pagalmā uzstāsies bērnu vokālie un deju kolektīvi, savukārt Mazajā ģildē būs iespēja aplūkot bērnu zīmēšanas studijas izstādi Krāsu prieks un klausīties vokālā ansambļa Palāsītes dziedātajās dzīvespriecīgajās dziesmās.

31. maijā visas dienas garumā plaša svētku programma sportiskā gaisotnē notiks gan Mežaparka Zaļajā teātrī, kur risināsies pasākums Ģimeņu spēles 2009, gan Vērmanes dārzā, kur notiks Skolēnu sporta un kultūras festivāla ZZ Čempionāts – rādi klasi! fināla sacensības, sporta disciplīnu paraugdemonstrējumi, konkursi un aktivitātes visai ģimenei.

Bērni tiek aicināti arī uz Rīgas Kongresu namu, kur notiks izstādes Jaunie talanti glezniecībā atklāšana. Savukārt pie Kongresu nama būs vērojama cirka studijas Beztemata izrāde Brīnumu pasaule, pēc kuras ikvienam mazajam svētku dalībniekam būs iespēja darboties cirka triku, masku un teātra darbnīcās un piedalīties jaunas izrādes tapšanas procesā.

Gleznošanas un zīmēšanas darbnīcas bērniem šajā dienā būs pieejamas arī Rīgas mākslas telpā un pasākumā Izkrāso Albert’ ielu pie jaunatklātā Rīgas Jūgendstila muzeja, kur šajā dienā tiks piedāvātas īpašas – bērniem veltītas ekskursijas latviešu, krievu un angļu valodās par jūgendstilu Rīgas arhitektūrā, un Rīgas Jūgendstila muzeja apmeklējums.

Bērnu svētki tradicionāli tiks svinēti arī Dzegužkalna estrādē brīvdabas pasākumā Bērns bērnam, kur koncertu sniegs bērnu tautas deju kolektīvi, popgrupas, ģitārspēles ansamblis un mūsdienu deju studijas. Svētku laikā ikvienam būs iespēja vizināties ar Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza zirdziņu, piedalīties dažādās rotaļās un spēlēs. Svētkus Dzegužkalnā vadīs Pepija ar draugiem.

Savukārt Sporta Aktīvās atpūtas centrā Uzvaras bulvārī notiks Rīgas pilsētas bērnu svētki riteņbraukšanā, kuros aicināti piedalīties bērni vecumā no 3 līdz 12 gadiem ar visu iespējamo marku velosipēdiem.

Svētku izskaņā pirmdien, 1. jūnijā, VEF Kultūras pils Lielajā zālē visi tiek aicināti uz Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālā teātra RĪBĒJA MUTE dzimšanas dienas koncertu. Koncertu vadīs Pifs (Aisha) un Cēzars (Varis Vētra).

Pilna pasākumu programma – Rīgas domes Kultūras departamenta mājas lapā www.rdkd.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties