"Baltijas gaismas ķēde"

Krists Kondrāts, 21.09.2015., 07:34

Baltijā atklāj starptautisko projektu "Baltijas gaismas ķēde", gaismas objekti būs redzami arī Rīgā.

"Baltijas gaismas ķēde"18. septembrī Tallinas vecpilsētas latīņu kvartālā tiek atklāta starptautiskā projekta "Baltijas gaismas ķēde" ("Baltic Light Chain") gaismas objektu ekspozīcija. Ekspozīcijā iekļauti Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Polijas jauno mākslinieku un studentu darbi - pilsētvides gaismas instalācijas. Izstāde ir ceļojoša un tā būs apskatāma arī Viļņā, Gdaņskā un Rīgā. Šī ir pirmā reize, kad sadarbībai apvienojušies Baltijas valstu gaismas festivāli un pirmā reize, kad Baltijā tiek veidoti starptautiski gaismas objekti.

Projekts "Baltijas gaismas ķēde" ir četru Baltijas valstu gaismas festivālu iniciatīva. Tā ietvaros paredzēts izveidot gaismas festivālu ilgtermiņa sadarbības tīklu starp Baltijas valstīm - Igauniju, Latviju, Lietuvu un Poliju, lai palielinātu kvalitātes līmeni gaismas festivālos, nodrošinātu mobilitātes un starptautiskas karjeras iespējas māksliniekiem un veicinātu sabiedrības informētību par gaismas festivāliem.

Projekta darbi Tallinā būs apskatāmi no 18. līdz 27.septembrim un tie iekļauti gaismas festivāla "Tallinna Valgusfestival" programmā. Festivālā izstādīto darbu autori ir Paula Vītola (LV), Donatas Norusis (LT), Rūta Palionyte (LT), Grete Veskivali (EE), Krista Dintere (LV) un Piotr Macha (PL).

Pēc Tallinas gaismas instalācijas būs skatāmas arī festivālos "Beepositive" (Viļņā), "Staro Rīga" (Rīgā) un festivālā "Narracje" (Gdaņskā). Plašāka informācija par objektiem pieejama mājas lapā www.lightchain.org.

Pilsētvidē izstādītie gaismas objekti tapuši projekta "Baltijas gaismas ķēde" vasaras skolā, kurā piedalījās 18 studenti un jaunie mākslinieki no Baltijas valstīm. No izstrādātajām idejām ekspertu žūrija izvēlējās labākos un piemērotākos gaismas objektu projektus, kuri šogad tiks realizēti un izstādīti četros Baltijas gaismas festivālos.

Programmas "Radošā Eiropa: Kultūra" apstiprinātais projekts "Baltijas gaismas ķēde".

Projektu "Baltijas gaismas ķēde" organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar "BEEPART kūrybines dirbtuves" (Lietuva), "Valgusfestival" (Igaunija) un "Instytut Kultury Miejskiej" (Polija). Projektu atbalsta Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa".


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties