Baltais cilvēks melnajā kontinentā

Liene Šarkūna , 09.09.2009., 10:05

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā rīt, 10.septembrī, plkst. 16.00 atklās Latvijas Avīzes žurnālista Zigmunda Bekmaņa fotogrāfiju izstādi "Āfrika palmu ēnā".

Izstādes pamatā ir fotogrāfijas, kas tapušas ekspedīcijas "Āfrikas josta" laikā. Autors piedalījās 3. posmā no Senegālas līdz Kamerūnai, veicot aptuveni 6000 km apmeklējot arī Gambiju, Mali, Burkinafaso un Nigēriju. Ekspedīcijas laikā ar divām īpaši aprīkotām ugunsdzēsēju mašīnām kopā tika nobraukti 27 000 km. Savas sajūtas, iespaidus, pārsteidzošo kontinenta klimatu, iedzīvotājus un sadzīvi Zigmunds Bekmanis fiksējis fotogrāfijās un stāstos.

Izstāde apskatāmi arī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājumā esošie Āfrikas tautu rituālu priekšmeti, kas to papildina un piešķir tai maģisku noslēpumainību. Apskatāmas ne tikai epilepsijas maskas, kuras izmantoja rituālu dejās, lai paustu atbalstu slimajam cilvēkam, bet arī dažādi krāsaini amuleti, kuri galvenokārt simbolizēja auglību, jo visa pamats ir pēcnācēji - kamēr viņi būs, tikmēr pastāvēs ciltis un tautas, kas būs nodrošinātas, kā arī dzīvos labklājībā un drošībā.

Izstādi "Āfrika palmu ēnā" var aplūkot muzeja darba laikā - otrdienās, trešdienās, piektdienās un sestdienās no 11.00 līdz 17.00, bet ceturtdienās - no 11.00 līdz 19.00. Izstāde apskatāma līdz š.g. 31.oktobrim
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties