"Baltā nakts 2010" šogad 4. septembrī!

Linda Vītola-Barānova, 17.06.2010., 10:01

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts 2010" šogad notiks naktī no 4. uz 5. septembri. Šī gada forums balstīsies uz diviem pamatprincipiem - Dari pats! un Piedalies!

Forumu "Baltā nakts" organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru (LMC), bet par projektiem un norisēm ir atbildīgas aktīvākās Latvijas kultūras organizācijas, iesaistot virkni Latvijas un starptautiskos māksliniekus.

"Šī gada "Baltā nakts" uzstājīgi pieprasīs Rīgas iedzīvotāju un viesu līdzdalību radīšanas procesā. Mēs vēlamies parādīt, ka arī bez apjomīgiem līdzekļiem, bet ar asprātīgu un radošu skatījumu, veidojot sadarbību starp dažādām mākslas disciplīnām, un rosinot kolektīvu iniciatīvu, dažādu sabiedrības slāņu līdzdalību, varam radīt unikālus notikumus. Ceru, ka šī gada "Baltā nakts" ļaus uz ikdienu paraudzīties nevis kā uz rūpju nastu, bet gan kā radošu izaicinājumu virknei it kā ikdienišķu un sadzīvisku situāciju," forumu "Baltā nakts 2010" raksturo Dzidra Šmita, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes vadītāja.

"Baltā nakts 2010" programmā būs vairāk nekā 12 teātra, mūzikas, filmas, kustības un vizuālās mākslas projekti un performances. Programmu vidū būs tādi projekti kā "Garā pupa" ar Baltās nakts dārzu Botāniskajā dārzā, "Raudu koris", kura ideja aizgūta no Somijas, "Tautas aptieka" uz palodzes, kā arī citi radoši projekti, tostarp jau par tradīciju kļuvušais radio NABA organizētais projekts "Videogrāfija" un Skaņu meža projekti. Plašākais un daudzveidīgākais "Baltā nakts 2010" projekts arī šogad būs "Survival Kit", kurš aptvers virkni Rīgas vietu un piedāvās oriģinālus projektus, kuri iepazīstinās apmeklētājus ar alternatīvās ekonomikas, ekoloģijas un pozitīvo utopiju idejām.

"Šī gada foruma mērķis ir parādīt cik daudzveidīgi var būt radošie procesi un ikviens no mums tajos var iesaistīties. Radošais gars var slēpties balkona puķu audzēšanā, kolektīvās vakariņās, kopīgā muzicēšanā un neapmierinātības izdziedāšanā! Mēs vēlamies parādīt Rīgu no neikdienišķāka skatu punkta, izceļot jaunās iniciatīvas, kvartālus un radošās telpas, kas attīstījušās pilsētā pavisam nesen, kā arī zināmās un visus laikus pārdzīvojušās kultūras telpas," stāsta Solvita Krese, LMC direktore.

Atbalstot "Baltā nakts 2010" pamatprincipu Dari pats! un Piedalies! foruma producenti LMC aicina atsaukties organizācijas, mākslas skolas, mākslinieku apvienības un citus laikmetīgās mākslas pārstāvjus, kuri vēlas iekļaut savu iniciatīvu "Baltā nakts 2010"paralēlajā programmā. Projektus lūdzam iesniegt līdz šī gada 12. jūlijam LMC, Alberta ielā 13. Projekta kritērijus un atbilstību "Baltā nakts 2010" idejai lūdzam skatīt www.baltanakts.lv un http://www.lcca.lv/makslas-zinas/. Projekti tiks izvērtēti līdz 2010. gada 15. jūlijam un atbilstošie projekti tiks iekļauti "Baltā nakts 2010" maršrutā, tiem tiks nodrošināts informatīvais atbalsts un iekļaušana visās "Baltā nakts 2010" mārketinga aktivitātēs.

"Baltā nakts" ir Eiropas galvaspilsētu Briseles, Madrides, Parīzes, Rīgas un Romas kopīga projekta "Eiropas Baltās naktis" sastāvdaļa. Šis kopprojekts paredz, ka katras dalībpilsētas "Baltā nakts" programmā tiek iekļauts kādas citas partnerpilsētas aktuāli strādājoša mākslinieka mākslas darbs. Balto nakšu stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valleta (Malta), bet ārpus Eiropas robežām to turpina Toronto, Tokija, Monreāla, Čikāga un citas pilsētas. Rīgā šo tradīciju turpina jau piekto gadu. Pērn mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts 2010" pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu - ap 45’000 Rīgas iedzīvotāju un viesu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties