"Baltā nakts 2009"

Linda Vītola-Barānova, 17.06.2009., 10:23

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts 2009" notiks naktī no 12. uz 13. septembri, turpinot iepriekšējo forumu tradīcijas un piedāvājot programmu ar vairāk nekā 12 teātra, mūzikas, filmas, kustības un vizuālās mākslas projektiem.

Baltā nakts 2009Forumu "Baltā nakts" organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, bet foruma pasākumus veido aktīvākās Latvijas kultūras organizācijas, iesaistot virkni Latvijas un starptautiskos māksliniekus.

"Baltā nakts, kas šogad notiks jau ceturto reizi, noteikti ir viens no demokrātiskākajiem un plašāk apmeklētajiem kultūras pasākumiem Rīgā. Šī pasākuma mērķis ir vairot izpratni par mūsdienu kultūras izpausmēm un iepriekšējos gados tas arī ir veiksmīgi noticis. Mūsu novērojumi liecina, ka ik gadu Baltās nakts pasākumi piesaista vairāk nekā 30 tūkstošus Rīgas iedzīvotāju un viesu, nojaucot barjeras starp vecumu grupām, tautībām, interesēm un priekšzināšanām," forumu raksturo Diāna Čivle, Rīgas domes Kultūras departamenta direktore.
"Baltā nakts 2009" pasākumi tiks organizēti ap 6. tramvaja līniju, kas kalpos gan kā foruma navigācijas ass, gan pārvietošanās līdzeklis. Šogad plānotā programma iezīmē vienu no pilsētas centrālajām asīm, kas savieno vairākus aktīvus, spontānās radošās izpausmes pilsētas punktus - Spīķerus un VEF korpusus, K. Barona ielu un tās apkārtni. Baltās nakts teritorijā ir iekļauta arī galerija "Noass", "RIXC mediju centrs, Rīgas Mākslas telpa un Anglikāņu baznīca. Baltās nakts ietvaros norisināsies arī virkne paralēlo pasākumu citās kultūras institūcijās. Visi Baltās nakts pasākumi apmeklētājiem ir bez maksas.

"Situācija valstī ir ietekmējusi arī "Baltās nakts 2009" programmu. K. Barona ielā, kurā tradicionāli koncentrējas ievērojams skaits veikalu, kafejnīcu, restorānu, kultūras institūciju, šobrīd arvien vairāk parādās tukši skatlogi un telpas. Mēs tās izmantosim kā jaunu, netradicionālu aktivitāšu platformu māksliniekiem," stāsta Solvita Krese, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore.

"Baltās nakts 2009" vadmotīvs ir Latvijas multimediju patriarha Hārdija Lediņa paustais "tagad acis atveriet, kur jūs esat, kā jums šķiet?", kas plašu sabiedrības daļu vilina doties Baltās nakts notikumos, lai meklētu atbildi uz šo jautājumu. Baltā nakts vedina cilvēkus 365 gada dienām pievienot vienu nakti, kurā nedrīkst gulēt, bet jāatver acis un jāgūst jauna pieredze. Jau tuvākā laikā plašāka informācija par mūsdienu kultūras forumu "Baltā nakts 2009", kā arī foruma programma, projekti un ģeogrāfija būs pieejama www.baltanakts.lv.

Baltā nakts ir Eiropas galvaspilsētu Briseles, Madrides, Parīzes, Rīgas un Romas kopīga projekta "Eiropas Baltās naktis" sastāvdaļa. Šis kopprojekts paredz, ka katras dalībpilsētas Baltās nakts programmā tiek iekļauts kādas citas partnerpilsētas aktuāli strādājoša mākslinieka mākslas darbs. Rīgā šo tradīciju turpina jau ceturto gadu. Balto nakšu stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valleta (Malta), bet ārpus Eiropas robežām to turpina Toronto, Tokija, Monreāla, Čikāga un citas pilsētas.


4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
endo, 17.06.2009. 12:46:35
Komentāra reitings: 4.383

Ir naktis, kad labāk palikt nomodā!
Tieši tā!
Katrā ziņā šitas pasākums man daudz labāk iet pie sirds nekā muzejnakts:)

dzēsts lietotājs, 17.06.2009. 15:54:16
Komentāra reitings: 2.933

Piekrītu!

Gaidīšu :)

Anda (anda.pranca@gmail.com), 10.08.2009. 11:12:29 (ip:89.207.247.14)
Komentāra reitings: 1.475

Es arī gaidīšu. Vienīgais, kas mulsina ir kā būs ar mājās tikšanu, ja nedzīvoju Rīgā

Linda123, 18.08.2009. 11:35:30 (ip:87.114.4.32)
Komentāra reitings: 1.475

Ta kā es nedzīvoju Latvijā,es vienmēr saplānoju laicīgi kad ņemt atvaļinājumu uz Latviju un ierastie laikā kad notiek kultūras pasākumi kurus vēlos apmeklēt. Nekad nebija sanācis pabūt uz Baltajām Naktīm un tieši šogad es cerēju ierasties Augustā ap to laiku. Tomēr jūtos vīlusies un nesaprašanā kad tad tad baltās naktis īsti notiek un kādēļ mājas lapā vēl reklamē Baltās Naktis 2008??? Pirms paris mēnešiem attiecīgajos informacijas avotos izlasiju ka šis pasākums notiks 29/08/09. Tagad acīmredzot Baltās Naktis 2009 notiek 12/09/09. Kādēl tada neskaidrib un tik grūti atras konkrētu informaciju inernetā? Kada jēga tad rīkot pasākumu, ja par to nav konkrētas informācijas jau labu laiku iepriekš? Varbūt es nezinu kur to meklēt? Vai tādēļ man jālaiz garām labs pasākums?

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena

interesting news

betenMob


ienāktreģistrēties